منو سایت

سونی به انتشار بازی های پلی استیشن 4 ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی به انتشار بازی های پلی استیشن 4 ادامه می دهد

به نظر می رسد سونی نمی خواهد نسل قبلی را رها کند و هرمان هولست، رئیس استودیوی پلی استیشن در مصاحبه ای با وب سایت Axios به میلیون ها بازیکن فعال پلی استیشن 4 اشاره کرده است. سونی در حال حاضر در تلاش است تا بازی های بیشتری را روی کنسول نسل هشتم ارزیابی و عرضه کند، به همین دلیل سعی کرد عناوین برتر نسل فعلی را برای کنسول پلی استیشن 4 نیز منتشر کند.

از زمان عرضه پلی استیشن 5 تا به امروز شاهد انتشار بازی های انحصاری از این کنسول مانند Ratchet & Clank: Rift Apart، Demon’s Souls و Returnal بوده ایم. علاوه بر عناوین شخص اول، پلی استیشن در حال حاضر دارای بازی های محبوبی مانند Marvel’s Spider-Man: Miles Morales ،گرن توریسمو 7 و افق غرب ممنوع علاوه بر کنسول پلی استیشن 5، نسل قبل را نیز به ارمغان آورد.

با این حال هرمان هولست که سرپرست استودیو پلی استیشن است، عرضه بازی های سال 2023 به بعد برای کنسول پلی استیشن 4 را رد نمی کند و تایید کرد که در سال های آینده نیز عرضه بازی های محبوب برای این کنسول ادامه خواهد داشت. بر این اساس، او به خبرنگار Axios گفت: «مطمئن باشید که ما نمی‌خواهیم میلیون‌ها بازیکن فعال در PS4 را فراموش کنیم و در واقع قصد داریم مطمئن شویم که بازیکنان بازی‌های درجه یک را برای کنسول خود دریافت می‌کنند. ما در حال حاضر در حال ارزیابی این موضوع هستیم.»

بازی پلی استیشن 4

عرضه بازی برای پلی استیشن 4 همچنان ادامه دارد

در حال حاضر این آخرین عنوان بازی چند نسلی تایید شده سونی Interactive Entertainment است خدای جنگ راگناروک که در تاریخ 9 نوامبر (18 آبان) برای پلی استیشن 5 و پلی استیشن 4 منتشر می شود.هرچند عناوینی مانند گرن توریسمو 7 و God of War Ragnarok در ابتدا به عنوان انحصاری های نسل فعلی معرفی شد و سپس برای نسخه های نسل قبلی نیز تایید شد، بنابراین به احتمال زیاد سونی در نهایت تغییرات مشابهی را برای نسخه های بعدی بازی اعمال خواهد کرد.

کنسول پلی استیشن 4 طیف وسیعی از مخاطبان را به خود اختصاص داد و تا مارس 2022، 117.2 میلیون دستگاه از تمام مدل های آن در سراسر جهان فروخته شد. این باعث شد PS4 یکی از پردرآمدترین کنسول های تمام دوران باشد و از PS2 پیشی بگیرد (بیش از 155 میلیون واحد فروخته شده). جالب است که ببینیم چه بازی هایی در سال 2023 برای PS4 عرضه می شوند، اما انتظار می رود سونی برخی از آنها را قبل از شروع حدس و گمان ها به طور رسمی معرفی کند.

منبع: Gamingbolt