منو سایت

سونی از انتشار Call of Duty در Game Pass می ترسد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سونی از انتشار Call of Duty در Game Pass می ترسد

چندی پیش، سونی به درخواست دولت برزیل برای اظهار نظر در مورد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت پاسخ داد. در پاسخ، مدیران سونی در مورد دلایل قطع رقابت در حوزه بازی صحبت کردند. مایکروسافت به اظهارات سونی پاسخ داد و در پاسخی طولانی از رویکرد پلی استیشن انتقاد کرد. Xbox معتقد است که مدیران سونی از اضافه کردن Case Duty به Game Pass می ترسند. انحصاری بودن Call of Duty در نهایت درآمد چندانی برای ایکس باکس به همراه نخواهد داشت و این بازی چند پلتفرمی باقی خواهد ماند.

پاسخ 27 صفحه ای مایکروسافت در دسترس عموم قرار گرفته است و ما می توانیم نظرات این شرکت را بدون تظاهر درک کنیم. ردموندی ها می گویند که همه شرکت های بازی سازی خرید اکتیویژن بلیزارد را مثبت ارزیابی کرده اند و تنها سونی در این معامله به تنهایی ایستاده است. ایکس‌باکس همچنان می‌گوید که سونی نمی‌خواهد بازی Call of Duty در روز اول روی Xbox Game Pass منتشر شود و به هر حال می‌خواهد با سرویس اشتراک آنها رقابت کند.

مایکروسافت، سونی، کالاف دیوتی

پاسخ مایکروسافت به سونی

مایکروسافت در این رابطه نوشت: «موضع کلی سونی در مورد خدمات مبتنی بر اشتراک مشخص است. آنها نمی خواهند خدمات اشتراک جذاب و تسلط آنها بر بازار استریم بازی های دیجیتال برای کنسول ها به خطر بیفتد. به عبارت دیگر، سونی در برابر معرفی مدل های درآمدزایی جدید که مدل کسب و کار آنها را به چالش می کشد، مقاومت می کند. مایکروسافت همچنان از اظهارات سونی انتقاد می کند و می گوید که آنها از صنعت بازی جدا نیستند و هر برندی که بازیکنان وفادار داشته باشد جدا از آن صنعت عمل نمی کند.

ایکس باکس ادامه می دهد که برخورد با پرونده های وظیفه به عنوان یک “مقوله جدید” اشتباه و ناعادلانه است و توسط هیچ تحقیق کیفی یا کمی پشتیبانی نمی شود. ردموند همچنین پنج دلیل برای مخالفت سونی با خرید اکتیویژن بلیزارد بیان کرد. اول اینکه Call of Duty همچنان به عنوان یک بازی پولی برای پلی استیشن منتشر می شود. تحقیقات بیشتر نشان می‌دهد که بازیکنان خدمات اشتراک را تنها راه خرید بازی می‌دانند و ارائه عوارض Game Pass به سود آنها لطمه نمی‌زند. در نهایت، خدمات اشتراک مختلفی وجود دارد که محتوای آنها در Xbox در دسترس نیست.

از این گذشته، مایکروسافت خاطرنشان کرد که قراردادهای انحصاری بازی تنها استراتژی سونی برای تقویت موقعیت خود بود و آنها همچنین انحصار اکثر بازی ها را داشتند. ایکس باکس می گوید Call of Duty همچنان برای پلی استیشن عرضه می شود و Activision بدون این پلتفرم ضرر خواهد کرد. در حال حاضر اکتیویژن تنها برای انتشار سه بازی آتی Callaf Duty قرارداد امضا کرده است و ممکن است این بازی پس از مدتی انحصاری شود.

منبع: VGC