منو سایت

سایت بازی Stalker 2 در روسیه مسدود شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
سایت بازی Stalker 2 در روسیه مسدود شده است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، مقامات روسی تصمیم گرفته اند تا وب سایت بازی استالکر 2 را مسدود کنند تا مخاطبان را به حمایت از اوکراین دعوت کنند.

Stacker 2 یکی از موردانتظارترین آثار در حال حاضر در صنعت بازی های ویدیویی است که به صورت انحصاری بر روی پلتفرم های مایکروسافت منتشر خواهد شد. این کار توسط استودیو GSC Game World واقع در اوکراین انجام شده است. به دلیل شرایط نظامی در این کشور، روند ساخت استالکر 2 برای مدت نامعلومی به حالت تعلیق درآمده است. روسیه وب سایت رسمی بازی در اوکراین را مسدود کرده است تا مخاطبان را به حمایت از آن تشویق کند.

به گزارش ریانووستی، این سایت توسط دادستانی کل روسیه مسدود شده است. در صفحه اول وب سایت استالکر 2 بنری وجود دارد که از بازدیدکنندگان می خواهد از اوکراین در جنگ با روسیه حمایت کنند. این امر باعث شد که مقامات روسی وب سایت اثر را برای مصرف کنندگان در کشور خود غیرقابل دسترس کنند.

به دلیل حمله به روسیه و شروع جنگ در اوکراین، استودیو GSC Game World مجبور به انتقال دفاتر خود به پراگ شد. این استودیو نیز ماه گذشته در روسیه تعطیل شد. اولین بازی از سری Stacker در سال 2007 منتشر شد. دومین بازی از این سری در ابتدا برای انتشار در دسامبر سال جاری برنامه ریزی شده بود. اما به دلیل جنگ در کشوری که GSC Game World Studio در آن قرار دارد، این امکان وجود ندارد.

بازی Stalker 2 Stalker 2

Stalker 2 به سرویس Xbox GamePas اضافه خواهد شد

در اوایل ماه مارس، این استودیو ویدیویی را منتشر کرد که در آن موانع ایجاد استالکر 2 را بیان کرد. در این ویدئو آمده است: «در 24 فوریه، روسیه به اوکراین اعلام جنگ کرد و موشک، تانک و نیرو به کشور ما فرستاد. کشور ما باید دوباره برای موجودیت خود بجنگد. به نظر می رسد این بهای آزادی است. این ویدئو پاسخ سوال شما در مورد وضعیت فعلی ماست. ما اکنون در تلاش هستیم تا به کارمندان و خانواده های آنها کمک کنیم تا زنده بمانند. در این شرایط توسعه بازی ها به حاشیه می رود. اما قطعاً پس از پیروزی به این راه ادامه خواهیم داد.

در حالی که روسیه وب سایت Stalker 2 را برای مردم خود غیرقابل دسترس کرده است، بسیاری از فعالان صنعت بازی های ویدیویی حمایت خود را از اوکراین اعلام کرده اند. تاکنون شرکت هایی مانند Bandai Namco، The Pokemon Company، Ubisoft، CD Projekt Red، Square Enix، itch.io، Humble Bundle، Epic و Microsoft برای بهبود وضعیت اوکراین تلاش کرده اند و حدود 200 میلیون دلار جمع آوری کرده اند.

به لطف تلاش های اپیک گیمز و مایکروسافت در قالب Fortnite، 144 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه به اوکراین جمع آوری شده است. این مبلغ از طریق سود حاصل از بازی و تقسیم سهم خرید مایکروسافت در بازی برای یک دوره چهار روزه محقق می شود. علاوه بر این، فروش Stand With Ukraine Humble Bundle موفقیت آمیز بود و بیش از 20 میلیون دلار جمع آوری کرد.

نظر شما در مورد مسدود شدن وب سایت Stacker 2 در روسیه چیست؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: The Gamer