منو سایت

روش پرداخت American Express AMEX من mojo دارم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
روش پرداخت American Express AMEX من mojo دارم

اگر از جمله افرادی هستید که از ایران در سرویس های خارجی به صورت آنلاین خرید می کنید، احتمالا با کارت هایی مانند مسترکارت یا ویزا آشنایی دارید. سرویس امریکن اکسپرس یا آمکس (به اختصار امریکن اکسپرس) نیز تقریباً مانند خدمات این دو کارت عمل می کند و به کاربران امکان خرید آنلاین و استفاده از خدمات غیر رایگان را می دهد.

کارت امریکن اکسپرس چیست؟

کارت های اعتباری در شبکه بانکی جهانی سهم قابل توجهی از تراکنش های مالی روزمره را به خود اختصاص می دهند. بسیاری از شرکت ها و موسسات مالی اعتباری در دنیا این کارت ها را در انواع مختلف برای کاربران خود صادر می کنند که شرکت چند ملیتی امریکن اکسپرس یکی از این موسسات است. کارت امریکن اکسپرس یا کارت AMEX یکی از خدمات این موسسه است که در چندین نوع مختلف اعم از کارت اعتباری شخصی، حقوقی، شرکتی و اعتباری پیش پرداخت صادر می شود و در بسیاری از کشورهای جهان قابل استفاده است و دارنده کارت دارای حق خرید محصولات یا خدمات از فروشگاه های طرف قرارداد با این موسسه.

کارت امریکن اکسپرس

انواع کارت های امریکن اکسپرس

سرویس امریکن اکسپرس 4 نوع کارت اعتباری مختلف صادر می کند که هر فرد یا صاحب کسب و کاری بنا به نیاز خود می تواند درخواست صدور یا خرید یکی از این کارت ها و استفاده از خدمات آن را داشته باشد. این 4 نوع عبارتند از:

 • کارت شناسایی
 • کارت شرکتی
 • کارت پیش پرداخت (سرویس کارت)
 • یک کارت ویزیت کوچک

هر یک از این کارت ها (به جز کارت های پیش پرداخت) بر اساس نوع استفاده امتیازدهی می شوند و میزان این امتیازها بر اساس رنگ کارت مورد نظر است. این رنگ ها شامل سبز، طلایی و پلاتینی یا نقره ای است. مزایای این سه رنگ در زیر ذکر شده است:

 • گرین کارت

این کارت ها کمترین امتیاز را در بین سه رنگ کارت های امریکن اکسپرس دارند و دارنده کارت به ازای هر دلار خرج شده یک امتیاز دریافت می کند و در صورت استفاده از این کارت در خدمات مسافرتی امریکن اکسپرس و رزرو هتل یا اقامتگاه، دو امتیاز دریافت می کند. برابر خواهد بود. این امتیازها به اعتبار تبدیل می شوند و می توانند به عنوان اعتبار کارت عادی استفاده شوند.

  امریکن اکسپرس-گرین کارت

 • کارت طلایی یا کارت طلایی پاداش برتر

این کارت ها شامل دو کارت طلایی و کارت طلایی Premier Rewards می باشد. کارت های طلایی همان خدمات گرین کارت را دارند، با این تفاوت که در صورت استفاده در خدمات مسافرتی این شرکت، ۷۵ دلار اعتبار برای خرید غذا یا استفاده از خدمات سرگرمی به دارنده کارت داده می شود.

کارت طلایی پاداش برتر نیز مزایایی مشابه کارت طلایی دارد، اما اگر دارنده کارت از آن برای خرید بلیط هواپیما استفاده کند، 3 برابر امتیاز بیشتری دریافت خواهد کرد. همچنین بر روی این کارت و برای دارنده آن 100 دلار اعتبار برای استفاده از خدمات فرودگاهی رزرو شده است.

American Express-Gold Card

 • کارت های پلاتینیوم

بالاترین نرخ امتیاز در کارت های امریکن اکسپرس مربوط به این دسته از کارت های اعتباری است. دارنده این کارت ها به ازای هر دلار خرج شده، 2 امتیاز دریافت می کند و علاوه بر مزایای کارت طلایی، می تواند از اعتبار سالانه 100 و 200 دلاری خطوط هوایی نیز بهره مند شود.

کارت American Express-Platinum

گیفت کارت امریکن اکسپرس و نحوه استفاده از آن

شاید مهم ترین و جذاب ترین خدمات امریکن اکسپرس برای مصرف کنندگان ایرانی، صدور کارت های پیش پرداخت یا گیفت کارت باشد. این کارت ها برخلاف کارت های اعتباری نیازی به مشخصات شما ندارند و البته قابل بارگیری مجدد نیستند و از همان ابتدا دارای اعتبار مشخصی خواهند بود. ارزش این گیفت کارت ها 25، 50، 100، 200 دلار یا حداکثر 500 دلار است و معمولاً در بسیاری از فروشگاه های آنلاین یا فیزیکی در تمام نقاط جهان قابل استفاده است. مدت اعتبار و یا تاریخ انقضای این کارت ها معمولاً 6 سال یا بیشتر است و در صورت خرید آنها نیازی به نگرانی در مورد تاریخ انقضا و عدم استفاده از کارت ندارید.

کارت هدیه امریکن اکسپرس

مزایای استفاده از کارت های American Express

گیفت کارت های امریکن اکسپرس در مقایسه با سایر گیفت کارت های شناور (گیفت کارت هایی که انحصاری نیستند، مانند گوگل یا اپل و غیره و می توانید از آن ها در هر فروشگاه یا سایتی استفاده کنید)، دارای چندین مزیت هستند، از جمله:

 • امنیت بالاتر در مقایسه با سایر کارت های هدیه شناور
 • امکان اتصال به سرویس پی پال
 • مدت اعتبار بسیار طولانی و بدون نگرانی در مورد عدم استفاده از کارت در مدت زمان کوتاهی پس از خرید
 • بدون کسر هزینه در زمان پرداخت
 • اعتبار بالا و امکان استفاده در بسیاری از سایت ها و فروشگاه های معتبر دنیا