منو سایت

روسیه به دنبال ساخت موتور بازی ملی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
روسیه به دنبال ساخت موتور بازی ملی است

با تحریم های گسترده علیه اقتصاد روسیه و تعلیق همکاری با شرکت های بین المللی، چهره های سرشناس صنعت بازی این کشور خواستار ایجاد موتور بازی ملی شده اند. فعالان بخش فناوری روسیه از وزرای این کشور خواسته اند تا میلیاردها روبل برای ساخت یک ساختمان اختصاص دهند. موتور بازی ملی یک منبع نزدیک به دولت روسیه ادعا می کند که آنها در حال مذاکره با وزارت توسعه دیجیتال برای یافتن جایگزین جدیدی برای موتورهای بازی مانند Unity و Unreal Engine هستند.

به گزارش پارسی گیم، دولت روسیه مدتی پیش برنامه های خود برای ملی کردن نرم افزارها و بازی ها را فاش کرد و از دانلود غیرقانونی نرم افزارهای خارجی به صورت رایگان خبر داد. ایده یک موتور بازی ملی از اواخر ماه می توسط استودیوهای روسی ارائه و مورد بحث قرار گرفته است. در میان افرادی که از این طرح دفاع می کنند؛ باید به آنتون گورلکین، نماینده مجلس فدرال و همچنین شرکت Rostelecom اشاره کرد. مدیران Rostelcom معتقدند که توسعه یک موتور ملی “بسیار مهم و ضروری” است.

VKontakte که به عنوان جایگزینی برای فیس بوک در روسیه شناخته می شود نیز از جمله حامیان این پروژه است. با توجه به حمایت همه جانبه این شرکت ها و حجم آنها، فرصت تامین مالی برای این امر بسیار بالاست. لازم به ذکر است که شرکت VKontakte اخیرا توسط غول گازی روسیه گازپروم خریداری و مالکیت آن به دولت واگذار شده است. بسیاری بر این باورند که این اولین قدم برای در دست گرفتن کنترل این شرکت توسط دولت است.

موتور بازی ملی روسیه

موتور بازی روسی

با تشکر از پشتیبانی VKontakte و Rostelcom که بزرگترین ارائه دهنده اینترنت در این کشور است. روند قانونی پروژه جدید در حال انجام است و به نظر می رسد افراد مهمی در دولت روسیه از این طرح حمایت می کنند. ساخت موتور بازی ملی بدون شک چالش بزرگی برای روسیه خواهد بود و نیازمند میلیاردها روبل سرمایه گذاری است. انزوای دولت روسیه از سایر نقاط جهان در ماه های اخیر تشدید شده و بخش های مهمی از اقتصاد این کشور تحت تاثیر قرار گرفته است.

بدون شک ایجاد یک موتور بازی ملی از صفر کار بسیار دشواری خواهد بود. این امکان وجود دارد که روسیه به سادگی یک مدل موتور خارجی را دستکاری کرده و از آن با نام ملی استفاده کند. این پروژه ای است که به میلیاردها روبل نیاز دارد و دلیل حمایت کلی آن از سوی بزرگترین شرکت های دیجیتال روسیه نیز می تواند سود سرشار از این پروژه باشد. شرکت های بزرگ از جمله Nvidia و AMD رسما فروش محصولات در روسیه را ممنوع کرده اند و بعید است از موتور جدید نیز پشتیبانی کنند.

مشکلات ایجاد یک موتور بازی ملی فراتر از آن چیزی است که به نظر می رسد. محصولاتی مانند Unity و Unreal به دلیل شبکه ای از ابزارها و آموزش ها و افراد باتجربه که روی آنها کار می کنند، محبوب شدند. موتور ملی روسیه بدون شک نیاز به سالها پشتیبانی و آموزش دارد. باید دید صنعت بازی روسیه چگونه می خواهد از انزوا خارج شود.

منبع: PCGAMER