منو سایت

راه اندازی مجدد بازی Alone in the Dark، رقیب Resident Evil، اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
راه اندازی مجدد بازی Alone in the Dark، رقیب Resident Evil، اعلام شد

اگرچه بازی های اولیه Resident Evil ژانر وحشت بقا را در پلی استیشن آغاز کردند. اما وجود این بازی ها بدون تنها در تاریکی ممکن نبود این بازی که اولین بار در سال 1992 منتشر شد، بعداً به کنسولی مانند 3DO منتقل شد. استفاده از پازل های محیطی و داستانی بر اساس خودکشی جرمی هارتوود بنیانگذار نسل جدیدی برای بازی های ترسناک شد. THQ Nordic با معرفی نسخه جدیدی از بازگشت این سری خبر داده است.

رویداد زنده THQ با اعلان های بازی های مختلفی همراه بود و با خبر شدیم که هنوز 25 بازی معرفی نشده باقی مانده است. یکی از این عناوین Reboot Alone in the Dark بود که فرنچایز آن توسط آتاری در سال 2018 خریداری شد. ناشر نسخه جدید را “نامه ای عاشقانه” به بازی های اولیه می نامد و شاهد بازگشت محقق خصوصی ادوارد کارنبی است. او وارد یک عمارت ترسناک برای بیماران روانی می شود و داستان از آنجا شروع می شود. این تریلر کیفیت گرافیک بازی را به نمایش می گذارد که در طول سال ها نسبت به آنچه که به یاد داریم، تغییرات زیادی کرده است.

در کنار ادوارد، بازیکنان می توانند شخصیت امیلی هارتوود را نیز کنترل کنند. او خواهرزاده صاحب گمشده ساختمان است. هر کدام از شخصیت ها از منظر خاصی اتفاقات داستان را تجربه می کنند و روایت بازی یک طرفه نخواهد بود. با مشاهده ویدیوی مقدماتی می توانید کمی با محیط بازی آشنا شوید. باید گفت که سازندگان در تلاش هستند تا داستان جدیدی را روایت کنند. اما عناصر ژانر وحشت دهه 90 همچنان در قالب شخصیت ها، مکان ها و فضای بازی باقی مانده اند. روند بازی به این صورت است که با هیولاهای ترسناک روبرو می شوید و با حل پازل ها به دنبال عمارت اصلی می گردید.

بازی تنها در تاریکی

بازگشت سام به تاریکی

توسعه دهندگان اطلاعات بیشتری در مورد Alone in the Dark در یک کنفرانس مطبوعاتی فاش کردند. آنها می گویند یکی از مهمترین جنبه ها استفاده از سبک نگارش گوتیک جنوبی است. این سبک که یکی از زیرشاخه های ادبیات گوتیک است به ماجراهای مختلفی در جنوب آمریکا می پردازد. این سبک معمولاً با شخصیت های آشفته و نامتعارف و مکان های متروک همراه است. موضوع این سبک فقر، بیگانگی، جنایت و خشونت است که همه این موارد را می توان در بازی جدید مشاهده کرد.

تریلر بخشی از بازی را نشان می دهد و شاهد شلیک ادوارد به هیولاهای ترسناک هستیم. استودیو Pieces Interactive با دعوت از میکائیل هدبرگ به عنوان نویسنده اصلی، امید زیادی به راه‌اندازی مجدد سریال کرد. او نویسنده بازی های موفقی مانند Amnesia و SOMA است که هر دو به عنوان استادان این سبک در بین بازی های ترسناک شناخته می شوند. بازی Alone in the Dark برای کنسول های نسل بعدی مانند پلی استیشن 5، سری ایکس باکس و رایانه های شخصی منتشر خواهد شد.

منبع: IGN