منو سایت

راز مرحله سرقت قایق GTA V فاش شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
راز مرحله سرقت قایق GTA V فاش شد

بازی GTA V به عنوان یک اثر جهانی رایگان و وسیع، بسیار روان اجرا می شود و گیم پلی آن حس متفاوتی دارد. شهر لس سانتوس پر از جزئیات شگفت انگیز است. اجرای Rockstar در GTAV شگفت انگیز است و همه چیز ارگانیک به نظر می رسد. اما در هر بازی، فراتر از آن چهره زیبا، صدها راه برای نمادسازی وجود دارد و توسعه دهندگان راه های عجیبی برای حل مشکلات پیدا کرده اند. راز ایجاد GTA V این نشان می دهد که سکانس تعقیب و گریز قایق بادبانی بزرگراه با فیلمبرداری شگفت انگیز انجام شده است.

بسیاری از ما ترفند Bethesda را در Fallout 3 به یاد داریم. سازندگان بازی از یک NPC یا شخصیت غیرقابل کنترل استفاده کردند که کلاه بر سر داشت به جای قطار. در واقع قطاری که در Fallout 3 سوار شدی. در اصل شخصیتی بود که کلاه بر سر داشت. این ترفند به این دلیل مورد استفاده قرار گرفت که ساخت قطار دشوار است و حتی رم زیادی مصرف می کند. اما یک NPC تزئین شده گزینه بهتری خواهد بود. حالا می دانیم که Rockstar از چنین ترفندی برای نشان دادن مرحله تعقیب و گریز سارقان استفاده کرده است. این راز GTA V توسط LucasIsPersonal فاش شد.

LucasIsPersonal، یکی از کاربران توییتر، ویدئویی واقعی از مرحله پدر/پسر GTA V منتشر کرد. در این لحظه، مایکل به همراه فرانکلین به دنبال دزدانی می شود که قایق تفریحی او را دزدیده اند و اکنون با حداکثر سرعت در بزرگراه می دوند. این یکی از هیجان انگیزترین مراحل بازی است که همه ما قطعاً آن را به یاد داریم. اما سوال بزرگ این است که این صحنه های سینمایی و آن نمای دوردست بزرگراه چگونه خلق شدند؟ Rockstar پاسخ بسیار جالبی دارد.

راز ایجاد GTA V

راز ایجاد GTA V

از ویدئوی منتشر شده می توان دریافت که سازندگان از کابین یک دستگاه 18 چرخ به عنوان دوربین استفاده کرده اند. یکی از کامیون ها در فضا معلق است و دیگری در جاده تا زمانی که دوربین را عوض کنید. بازی باید در این جهت نمایش داده شود. Rockstar این کامیون ها را مخفی کرد تا ما آنها را نبینیم. در واقع، توسعه دهندگان آنها را با کدنویسی ساده و زمانی که نمای سینمایی را انتخاب می کنید، پنهان کرده اند. بازی از دید این کامیون ها نشان داده می شود. اما چرا کامیون؟

راز ایجاد GTA V در پاسخ به این سوال آشکار می شود. چرا Rockstar از دو کامیون بزرگ به عنوان دوربین استفاده می کند و نمی تواند از چیز دیگری استفاده کند؟ تئوری های مختلفی ارائه شده است، اما منطقی ترین آنها این است که این کامیون ها رم کمتری را اشغال می کنند. دزدها برای فرار از یک کامیون 18 چرخ استفاده می کنند و این کامیون مقداری رم و منابع را اشغال می کند. اما تکرار این کامیون در محیط بازی فضای کمتری نسبت به طراحی یک شی کاملا جدید اشغال می کند.

برای درک بهتر مشکل بهتر است سری به بازی های قدیمی GTA بزنید. به یاد داشته باشید زمانی که شما به دنبال ماشینی مانند Banshee بودید. شما یک مورد واحد را پیدا نخواهید کرد. اما وقتی کسی تو را گرفت ناگهان تمام منطقه پر از این ماشین شد. این ترفند است. زیرا ماشین یک بار در بازی لود می شود و تکرار آن جای دیگری را نمی گیرد. به همین دلیل سازندگان از کامیون ها در مرحله سرقت قایق در GTA V استفاده کردند و نمایش محیط از دید این کامیون ها نیز کار ساده ای است.

منبع: PCGAMESN