منو سایت

راز اولین ویندوز 37 سال بعد فاش شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
راز اولین ویندوز 37 سال بعد فاش شد

لوکاس بروکس از طرفداران پر و پا قرص است پنجره ها که مدت هاست نسخه های اولیه این سیستم عامل را بررسی می کند. استراگ رازی را در اولین ویندوز به نام Windows 1.0 RTM 37 سال پس از انتشار کشف کرده است. این یک راز برای توسعه دهندگان ویندوز است و یک پیام تشکر برای آنها وجود دارد.

به گزارش پارسی گیم، بروکس توانست راز ویندوز 1 را کشف کند. وقتی لیست توسعه دهندگان اولین سیستم عامل را پیدا کرد، یک یادداشت تشکر به همراه فایلی حاوی شکلک شکلک پنهان شده در کد سیستم عامل ارسال کرد. ; او دریافت. او گفت که حتی زمانی که ویندوز راه اندازی شد، هیچ ابزار بازیابی داده ای برای مخفی نگه داشتن نام ها وجود نداشت و یکی از طرفداران مایکروسافت سال ها بعد آنها را پیدا کرد.

فروشگاه ویندوز

راز ویندوز

لوکاس بروکس در صفحه توییتر خود نوشت که بسیاری معتقدند اولین estrag در ویندوز 3.0 نصب شده است. اما او موفق شد راز ویندوز 1.0 RTM را که می تواند از طریق DOS نصب و اجرا شود، کشف کند. یکی از نکات برجسته، نام گیب نیول، مدیر عامل Valve، به عنوان یک توسعه دهنده ویندوز است. گیب نیوول قبل از تأسیس ولوو چندین سال در مایکروسافت کار می کرد و همانطور که مشخص است. همچنین اولین رمزگذار برای ویندوز بود.

همانطور که گفتیم Windows ostrag بسیار ساده است و من فقط به لیست توسعه دهندگان با این پیام تبریک می گویم. اما وجود نام گیب نیول به او جذابیت خاصی بخشید. نیوول در سال 1983 به مایکروسافت پیوست و دو سال قبل از راه اندازی اولین ویندوز برای این شرکت کار کرد و عضوی از تیم سیستم عامل شرکت بود. او در سال 1996 مایکروسافت را ترک کرد و شخصا Valve را تأسیس کرد که اکنون به دلیل شبکه Steam و همچنین بازی های ارزشمندی مانند Half-Life و Portal شناخته می شود.

یافتن این راز کار آسانی نبود و روش های معمول کارساز نبود. این اطلاعات در کدهای ویندوز پنهان شده و از روش هایی استفاده می کند که در آن زمان وجود نداشت و ممکن است مایکروسافت این برنامه را برای نسل های آینده مخفی گذاشته باشد. کشف راز ویندوز باعث شده تا طرفداران رازهای بیشتری پیدا کنند. راز The Witcher 3 به تازگی پس از گذشت هفت سال از انتشار آن فاش شده است و ما می دانیم که سنت گنجاندن Istrag در بازی ها و نرم افزارها بسیار قدیمی تر از آن چیزی است که فکر می کنیم.

منبع: PCGAMER