منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • دفتر فرمانداری کالیفرنیا به مداخله در دادگاه اکتیویژن بلیزارد متهم شد

دفتر فرمانداری کالیفرنیا به مداخله در دادگاه اکتیویژن بلیزارد متهم شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
دفتر فرمانداری کالیفرنیا به مداخله در دادگاه اکتیویژن بلیزارد متهم شد

دفتر فرمانداری کالیفرنیا به مداخله در دادگاه اکتیویژن بلیزارد متهم شد

یکی از وکلای برجسته مسئول شکایت تبعیض در کالیفرنیا علیه اکتیویسون بلیزارد در اعتراض به اخراج رئیس خود توسط فرماندار کالیفرنیا، گاوین نیوسام، استعفا داد.

به گزارش بلومبرگ، ملانی پروکتر، که دستیار مشاور ارشد در وزارت اشتغال منصفانه و مسکن کالیفرنیا (DFEH) بود، در اعتراض به اخراج جانت ویپر، عضو شورای ارشد شورا در 29 مارس، که با او همکاری می کند، کناره گیری می کند. شکایت اکتیویژن بلیزارد، که این شرکت را در پشت فرنچایزهای بزرگی مانند Call of Duty و World of Warcraft متهم به ترویج “فرهنگ پسران برادری” آزار جنسی و تبعیض کرد.

پروکتر در ایمیلی به کارکنان گفت که دفتر نیوسام مداخله در این پرونده را آغاز کرده است و “با ادامه پیروزی در دادگاه ایالتی، این مداخله افزایش یافت و از منافع وکیل اکتیویژن تقلید کرد.” به گفته پراکتور ویپر، او به مداخله اعتراض کرد و سعی کرد از استقلال آژانس قبل از اینکه “به طور ناگهانی فسخ شود” دفاع کند.

الکسیس رونیکر، سخنگوی ویپر، به بلومبرگ گفت که ویپر “در حال ارزیابی همه گزینه ها برای جبران خسارت، از جمله شکایت بر اساس قانون حمایت از افشاگران کالیفرنیا” است. طبق بیانیه رونیکر (از طریق کوتاکو)، ویپر تنها چهار ماه قبل از پایان کار توسط نیوسام به سمت خود منصوب شد، حرکتی که توسط کوین کیش، مدیر فعلی DFEH مورد توجه قرار گرفت.

در بیانیه آمده است: “هم خانم ویپر و هم خانم پروکتر DFEH را تشویق می کنند تا به اجرای مستقل و منصفانه قوانین حقوق مدنی کالیفرنیا ادامه دهد.” برای عدالت، کسانی که دارای نفوذ سیاسی هستند باید مجبور شوند با همان مجموعه قوانین و مقررات بازی کنند.»

ارین ملون، مدیر ارتباطات فرماندار نیوزوم، به Game Developer گفت که “ادعاهای دخالت دفتر ما کاملاً نادرست است.”

“اداره نیوزوم از کار موثر DFEH تحت مدیریت کوین کیش برای اجرای قوانین حقوق مدنی و حمایت از کارگران حمایت می کند و به حمایت از DFEH در تلاش هایش برای مبارزه با همه اشکال تبعیض و محافظت از کالیفرنیایی ها ادامه خواهد داد.

در حال حاضر مشخص نیست که این همه پرونده DFEH به کجا می رود. این وزارتخانه اخیراً تلاش کرد تا توافق 18 میلیون دلاری بین کمیسیون فدرال برای اشتغال و فرصت‌های برابر (EEOC) و Activision Blizzard را مسدود کند، با این استدلال که چنین توافقی می‌تواند به توانایی DFEH برای پیگیری آسیب‌های بیشتر آسیب برساند. این توافق اخیراً به تصویب رسیده است. اکتیویژن بلیزارد سال گذشته با استناد به تضاد منافع، خواستار لغو پرونده DFEH در دادگاه شد، زیرا دو وکیل DFEH که در پرونده کالیفرنیا کار می کردند نیز در پرونده EEOC مشارکت داشتند که از نظر اکتیویژن بلیزارد کل پرونده و تحقیقات اصلی آن را زیر سؤال می برد. . تلاش های Activision Blizzard برای متوقف کردن پرونده DFEH تاکنون در دادگاه رد شده است.

پس از شکایت DFEH، Activision Blizzard تحت تأثیر بسیاری از دعاوی و تحقیقات دیگر و همچنین اخراج کارکنان، اعتصابات، تلاش اتحادیه ها و کاهش سهام قرار گرفت که در نهایت منجر به موافقت مایکروسافت برای خرید این شرکت به مبلغ 69 میلیارد دلار شد.

علاوه بر پرونده در حال انجام خود علیه Activision Blizzard، DFEH همچنین نقش کلیدی در بهبود توافق در پرونده اخیر تبعیض جنسیتی علیه Riot Games داشت. Riot در ابتدا با پرداخت 10 میلیون دلار موافقت کرد، اما DFEH مداخله کرد و معامله را در دادگاه مسدود کرد و استدلال کرد که قربانیان باید مستحق دریافت پول بیشتری باشند. Riot در نهایت موافقت کرد که دعوی 100 میلیون دلاری را حل و فصل کند.