منو سایت

درایور کارت گرافیک AMD بدون اجازه سیستم را اورکلاک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
درایور کارت گرافیک AMD بدون اجازه سیستم را اورکلاک می کند

صاحبان پردازنده Ryzen و کارت گرافیک Radeon AMD تغییرات بایوس و مشکلات اورکلاک را گزارش کرده اند. AMD یک پاسخ باگ مخفی در درایور کارت گرافیک AMD منتشر کرده است که باعث می شود پردازنده مشاور بدون اجازه یا اطلاع رسانی اورکلاک شود.

بر اساس آخرین اخبار سخت افزاری، مهندسان AMD از این مشکل آگاه هستند و گفته اند که تنظیمات CPU برای تعدادی از کاربران به طور غیرعادی تغییر کرده است. سخنگوی شرکت در پاسخ به رسانه سخت افزار تام نوشت: ما در حال بررسی این موضوع هستیم و به زودی اطلاعات بیشتری را منتشر خواهیم کرد.

مشکل اورکلاک سیستم یکی از مشکلات شناخته شده برنامه Adrenalin 22.4.1 است و با توجه به آن می توان تنظیمات اورکلاک پردازنده Advisor را پس از تنظیم مجدد پروفایل یا انتقال پروفایل از نسخه های دیگر تغییر داد. این تغییر به صورت خودکار و بدون اطلاع کاربر انجام می شود و در نهایت می توان سیستم را اورکلاک کرد.

درایور کارت گرافیک AMD

راه حل مشکل اورکلاک سیستم AMD

افرادی که خطا در درایور کارت گرافیک AMD را گزارش کردند، گزارش دادند که سیستم بدون اخطار یا اجازه اورکلاک شده است. اگر می خواهید پردازنده Advisor را اورکلاک کنید، ابتدا یک پیام هشدار می بینید که به شما هشدار می دهد که گارانتی شما باطل می شود. بررسی ها می گویند که مشکل از درایور کارت گرافیک است. این نرم افزار که Adrenalin نام دارد، سال گذشته ماژول جدیدی به نام Ryzen Master دریافت کرد که به شما امکان اورکلاک پردازنده را روی یک صفحه نمایش خاص می دهد.

لازم به ذکر است که اورکلاک می تواند اثرات منفی بر روی سیستم داشته باشد. به خصوص اگر قطعات نامناسبی در سیستم نصب شده باشد و هیت سینک نتواند دمای CPU را کاهش دهد. در نهایت، اگر تجهیزات به درستی در سیستم نصب نشده باشند، خطر نمایش صفحه مرگ یا BSOD افزایش می یابد. CPU ممکن است از کار بیفتد. در این صورت گارانتی جایگزین قطعه نمی شود و اورکلاک جزء گارانتی نمی باشد.

اگر سیستم AMD با پردازنده Raizon یا کارت گرافیک Radeon دارید. بهتر است از انتخاب پروفایل کارت گرافیک خودداری کنید. در واقع این پروفایل به صورت خودکار تغییر می کند. اگر می خواهید نرخ فریم بهتری پیدا کنید؛ بهتر است تا اواخر سال جاری منتظر عرضه کارت های گرافیک جدید با معماری RDNA 3 باشیم.

منبع: GameSpot