منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • دانلود گوگل پلی برای کامپیوتر امکان اجرای بازی های اندروید را فراهم کرده است

دانلود گوگل پلی برای کامپیوتر امکان اجرای بازی های اندروید را فراهم کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
دانلود گوگل پلی برای کامپیوتر امکان اجرای بازی های اندروید را فراهم کرده است

چندی پیش گوگل از راه اندازی سرویس گوگل پلی برای کامپیوتر و ویندوز خبر داد. این تصمیم برای ارائه راهی برای اجرای بازی های اندروید بر روی رایانه شخصی گرفته شده است. لازم به ذکر است که فروشگاه آمازون امکان اجرای برنامه های اندروید را به صورت محدود می دهد، اما ابزار رسمی گوگل در برخی از نقاط جهان به صورت آزمایشی منتشر شده است و به زودی بازی های اندروید روی رایانه شخصی نیز قابل استفاده خواهند بود.

در حالی که گیمرهای رایانه شخصی عاشق بازی هایی مانند God of War و Spider Man هستند، صنعت بازی های موبایل پیشرفت زیادی کرده است و شاید بخواهید بازی های اندروید را روی ویندوز نصب کنید. امروز گوگل بازی های گوگل پلی را برای رایانه های شخصی در استرالیا، هنگ کنگ، کره جنوبی، تایوان و تایلند راه اندازی کرد. افرادی که اکانت گوگل پلی آنها در کشورهای اعلام شده قرار دارد می توانند به وب سایت رسمی مراجعه کرده و بازی اندروید را در رایانه شخصی خود شروع کنند.

از آنجایی که Google Play فقط برای رایانه های شخصی در کشورهای محدود منتشر شده است، می توانید یک حساب کاربری جدید در کشورهای اعلام شده ایجاد کنید و سپس به آن بروید وب سایت گوگل نگاه کن پس از دانلود نرم افزار جدید، این بار می توانید از تجربه محدود Google Play Store بر روی رایانه شخصی لذت ببرید. چندین بازی تست و بررسی وجود دارد که می توانید آنها را دانلود و اجرا کنید. در حال حاضر تنها 40 بازی روی این پلتفرم موجود است.

بازی اندروید گوگل پلی ویندوز

بازی های اندروید را روی ویندوز اجرا کنید

لازم به ذکر است که گوگل پلی به صورت آزمایشی برای ویندوز منتشر شده است و تجربه شما از این نرم افزار بدون مشکل نخواهد بود. هدف از نسخه آزمایشی یک برنامه دریافت بازخورد لازم در مورد نقص ها، اشکالات و تغییراتی است که باید انجام شود. اگر مراحل تست به خوبی پیش برود، اپلیکیشن رسمی برای تمامی مناطق جهان منتشر خواهد شد. در حال حاضر مشخص نیست که آیا توسعه دهندگان باید برنامه ها و بازی های خود را تغییر دهند تا آنها را برای ویندوز بهینه کنند.

با مرور مجموعه بازی های Google Play در ویندوز، ممکن است نام های آشنا پیدا کنید. برای مثال Idle Heroes و Asphalt 9 از جمله بازی هایی هستند که مجاز به دانلود هستند. البته هیچ نام بزرگی وجود ندارد، از دست دادن دست فعال نیز غیرممکن است و محدودیت های مختلفی وجود دارد. برای نصب نرم افزار Google Play Games لازم است تغییراتی در بایوس کامپیوتر اعمال کنید و Secure Virtual Machine را برای شبیه ساز اندروید گوگل فعال کنید.

سیستم مورد نیاز برای Google Play برای ویندوز همچنین به روز رسانی شده است. شما به ویندوز 10 یا ویندوز 11 نیاز دارید و 8 گیگابایت رم با پردازنده 4 هسته ای و کارت گرافیک Intel UHD 640 نیز کافی است این برنامه نیز 10 گیگابایت فضای شما را اشغال می کند.

منبع: PCGAMER