منو سایت

دانشمندی موش های اهلی خود را برای بازی Doom آموزش داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
دانشمندی موش های اهلی خود را برای بازی Doom آموزش داده است

دانشمندی موش های اهلی خود را برای بازی Doom آموزش داده است

یک Assassin جدید در شهر وجود دارد، و او به همان اندازه که خشن است وحشی است. یک متخصص مغز و اعصاب از بوداپست مجارستان، سه موش خانگی خود را برای بازی Doom 64 آموزش داد و ثابت کرد که این موجودات کوچک چقدر می توانند باهوش و کشنده باشند.

به گزارش دیلی میل، دانشمند ویکتور توث این فرآیند را با ساختن تنظیمات VR خود برای سه جونده به نام‌های مناسب، Carmack، Romero و Tom از سازندگان Doom آغاز کرد. توث این کار را با قرار دادن موش‌ها روی یک توپ متحرک در مقابل صفحه کامپیوترش انجام داد که به آن‌ها اجازه داد Doom را به صورت اول شخص بازی کنند. این سه موش کوچک با آموزش خود شروع کردند و فقط بازی هایی با راهروهای طولانی و چیدمان های ساده انجام دادند. پس از اینکه به نظر می رسید آنها دستگیر شده بودند، توث طرح بندی های پیچیده تری را معرفی کرد که پر از بن بست ها و چرخش های تصادفی بود.

توث گفت: “به موش ها می توان کارهای بسیار پیچیده ای را آموزش داد و من می خواستم به آنها یاد بدهم که بدون دخالت در مسیر درست بازی حرکت کنند.”

هنگامی که موش ها با موفقیت در پیچ و خم ها حرکت می کنند، توث به آنها آب قند پاداش می دهد. اگر به نظر می رسید که موش ها تحت استرس هستند، توث می گوید که عجله داشت تا آنها را از توپ خارج کند و در عوض با آنها بازی کند.

بعد از اینکه کارمک، رومرو و تام به هدایت بازی عادت کردند، توث آنها را با تفنگ نمادین Doom آشنا کرد. در حالی که او در ابتدا قصد داشت به موش‌ها بیاموزد که یک لوله را برای تیراندازی گاز بگیرند، اما دریافت که آموزش انجام یک حرکت نشاط‌آور – هرچند پیچیده‌تر – مؤثرتر است. پس از کشتن یک شیطان، توث موش ها را با انگور، موز و سایر خوراکی های شیرین پاداش داد و موجودات را تشویق کرد که هیولاها را تعقیب کرده و بکشند.

در این مرحله، سه موش درک مشترکی از نحوه بازی Doom دارند و به موانع و تغییرات جدید در محیط پاسخ مناسب می‌دهند. در حالی که ممکن است این کار برای جوندگان کار زیادی به نظر برسد، توث می گوید که او معتقد است پسرهای کوچک از این فرآیند لذت می برند. به گفته توث، موش ها “موجوداتی بسیار کنجکاو هستند و می خواهند بفهمند که چه اتفاقی دارد می افتد.”

توث می گوید: «اگر یک کار به اندازه کافی پیچیده باشد. “موش ها شروع به لذت بردن از خود کرده اند – حداقل این فرضیه خود من است.”

به گفته توث، گام بعدی در این فرآیند این است که به موش‌ها یاد دهیم چگونه اسلحه‌ها را عوض کنند و «چرا باید در موقعیت‌های مختلف این کار را انجام دهند». با این حال، او می گوید که در حال حاضر مطمئن نیست که آیا معرفی این مکانیک به آنها ضربه می زند یا خیر. مطمئن باشید که به زودی با سه جونده در فورتنایت روبرو نخواهید شد، اما چه کسی می داند آینده چه خواهد شد.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.