منو سایت

خارجی ها سودی ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
خارجی ها سودی ندارند

اسکوئر انیکس در سال های اخیر بازی های زیادی را منتشر کرده است که طبق آمار منتشر شده برخی از آن ها به خصوص بازی های غربی سودی نداشته اند. این امر منجر به فروش استودیو Western Square Enix به Embracer شد. طبق آخرین اخبار بازی، بیرونی ها علاوه بر این، موفق به کسب سود نشد و گزارش مالی استودیو People Can Fly نشان می دهد که فروش بازی هنوز هزینه های تولید را جبران نکرده است.

به گزارش پارسی گیم، استودیو People Can Fly تا مرداد سال گذشته سودی نداشت بیرونی ها دریافت نشده و امسال هم این مشکل ادامه دارد. سازنده معتقد است که بازی نتوانسته هزینه‌های انجام شده توسط Square Enix برای بخش‌های توسعه، بازاریابی و انتشار را جبران کند و اسکوئر انیکس رسماً در سرمایه‌گذاری روی بازی شکست خورده است.

این استودیو می نویسد میزان سودی که ناشر به استودیو پرداخت می کند به میزان فروش بازی بستگی دارد و فروش بازی به سطح مورد انتظار نرسیده است. مفاد قرارداد به گونه ای تنظیم شده است که میزان سود دریافتی برای استودیو و ناشر مشخص باشد و تنها در صورت رضایت بخشی از فروش بازی، سود زیادی به استودیو برسد. People Can Fly رسما نوشت که هیچ سودی از ناشر دریافت نکرده است و این بدان معناست که فروش Outriders کمتر از حد انتظار در قرارداد بوده است.

سودآوری فروش بازی Outriders

فروش Outriders رضایت بخش نیست

اگرچه استودیو به سودآوری بازی اطمینان دارد. اما هیچ تضمینی وجود ندارد که فروش Outriders به ​​حد نصاب برسد. سازنده نوشت: هیچ تضمینی وجود ندارد که بازی در آینده چقدر به فروش می رسد و ناشر چقدر برای توسعه و پرداخت سود پرداخت می کند. این بدان معناست که آینده بازی در هاله ای از ابهام قرار دارد و این بازی نیز مانند انتقام جویان مارول انتظارات اولیه را برآورده نکرده است.

این اعلام زمانی اعلام شد که اسکوئر انیکس فروش 3.5 میلیون نسخه Outriders را تنها یک سال پس از انتشار آن اعلام کرد و این محصول جدید می تواند به یکی از فرنچایزهای اصلی این شرکت در آینده تبدیل شود. عدم سودآوری خلاف گفته ناشر را ثابت می کند و نشان می دهد که مدیران این شرکت از فروش بازی راضی نیستند. گزارش مالی اخیر این شرکت ژاپنی نشان می دهد که هزینه ساخت بازی های مارول بازپرداخت نشده است و 200 میلیون دلار از انتقام جویان و نگهبانان کهکشان مارول ضرر کرده اند.

Outrider برای کنسول ها و کامپیوترهای نسل هشتم، نهم و نهم موجود است. بسته الحاقی جدید Worldslayer به تازگی معرفی شده است و انتظار می رود در اوایل جولای منتشر شود.

منبع: GamingBolt