منو سایت

جیمز ساندرلند در Silent Hill 2 به بازیکن خیره نمی شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
جیمز ساندرلند در Silent Hill 2 به بازیکن خیره نمی شود

ماساهیرو ایتو، طراح بازی سایلنت هیل که روی سه بازی اول این سری کار کرده است، توضیحات جدیدی را برای صحنه معروف بازی Silent Hill 2 ارائه کرد که شروع بازی دوم با صحنه ای متفاوت و خاطره انگیز همراه بود. جیمز ساندرلند طوری در آینه نگاه می کند که انگار چشمش به بازیکن و گیمر دوخته شده است. طرفداران سال ها این نظریه را پذیرفته اند، اما طراح بازی مخالف است.

هفته گذشته کونامی از بازی های جدید سری Silent Hill رونمایی کرد. ارائه بازی Silent Hill 2 Remake یکی از اتفاقات مهمی بود که با واکنش های متفاوتی همراه بود. سپردن ساخت بازی به استودیو Blubber، سازنده بازی The Medium، بحث های مختلفی را به همراه داشته است. برخی می گویند این دسته از بازی سازان توانایی بازسازی کامل و بی نقص را ندارند. بازسازی Silent Hill 2 با ارتقای جلوه های بصری صحنه های خاطره انگیز این اثر را تغییر خواهد داد و خیره شدن جیمز ساندرلند به آینه در ابتدای بازی یکی از همین صحنه هاست.

تئوری در مورد خیره شدن جیمز ساندرلند به بازیکن توسط کاربران Reddit آغاز شد و در اصل یک میم یا جوک بود. بسیاری از طرفداران بازی به سرعت این نظریه را پذیرفتند و آن را درست باور کردند. این تصویر مدت‌هاست که در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و حتی بسیاری از آن به عنوان یکی از بهترین صحنه‌های تاریخ بازی یاد می‌کنند. اما آیا واقعاً چشمان ساندرلند به تماشاگر خیره شده و در واقع بعد چهارم را می شکند و ارتباط مستقیمی بین قهرمان داستان و بازیکن ایجاد می کند؟

سایلنت هیل 2 جیمز ساندرلند

جیمز ساندرلند در Silent Hill 2

ماساهیرو ایتو در صفحه توییتر خود به نظریه پیشنهادی واکنش نشان داد. او بیش از دو دهه است که از سری Silent Hill دور بوده است، اما نقش مشاوره ای در Silent Hill 2 Remake ایفا کرده است. در پاسخ، ایتو به طرفداران گفت که این تئوری یک تئوری فن است و واقعی نیست و جیمز بازیکن را در صحنه تماشا نمی کند. او تصویری با کنتراست بالا از این صحنه منتشر کرد که نشان می دهد جیمز در واقع به تصویر خود نگاه می کند و چشمانش اصلا به دوربین نگاه نمی کند.

طراح سایلنت هیل ادامه داد: من واقعاً از این موضوع ناراحت هستم. اول اینکه چرا باید به بازیکنی خیره شود که اصلاً در داستان نیست؟ دوم اینکه او به دنبال همسرش است و لطفا پیشینه ماجرا را در نظر بگیرید. ماساهیرو ایتو در مورد سایلنت هیل بسیار جدی است و توییت هایش برخلاف میل طرفداران در این مدت است. او چند روز پیش نوشت که “کاش من هرمی را طراحی نمی کردم”. به نظر می رسد که تئوری های بازی پیشنهادی توسط سازندگان مورد نظر نبوده و در بیشتر موارد اشتباه هستند.

منبع: TheGamer