تیم های فوتبال روسیه در فیفا 23 حضور ندارند

تیم های فوتبال روسیه در فیفا 23 حضور ندارند

الکترونیک آرتز تصمیم گرفته است که بازیکنان و تیم های روسی را از فیفا 22 پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین حذف کند. این تصمیم در بازی جدید و نه تنها برای تیم ملی روسیه، بلکه برای هیچ تیمی از قهرمانی روسیه باقی می ماند بازی فیفا 23 EA Sports در حمایت از مردم اوکراین بیانیه ای منتشر کرد و نوشت که در کنار مردم اوکراین خواهد بود.

در بیانیه منتشر شده توسط Eurogamer، EA نوشت: “EA Sports در همبستگی با مردم اوکراین می ایستد و مانند بسیاری از صداها در سراسر جهان فوتبال، خواستار صلح و پایان دادن به تهاجم اوکراین است. در تایید تصمیم فیفا و یوفا هیچ یک از تیم های ملی روسیه یا باشگاه های فوتبال روسیه در بازی FIFA 23 حضور ندارند با این حساب خبری از لیگ فوتبال روسیه در فیفا 23 نیست.

مجموعه بازی فیفا قبلا از لیگ فوتبال روسیه و تیم ملی این کشور حمایت می کرد و با شروع حمله به اوکراین این حمایت پایان یافت. این سوال برای هواداران فوتبال اهمیت چندانی نخواهد داشت. چرا که یوفا و فیفا حضور تیم های روسی و تیم ملی این کشور در مسابقات حرفه ای و جهانی را ممنوع کرده اند و در نتیجه خبری از روسیه در جام جهانی امسال نیست. FIFA 23 بر روی جام جهانی قطر تمرکز دارد و این رقابت با بخش Ultimate Team یکپارچه شده است.

روسیه در فیفا 23 ممنوع است

اگر یادتان باشد جام جهانی قبلی در روسیه برگزار شد و فیفا 18 در آن سال به طور رسمی از جام جهانی حمایت کرد. ولادیمیر پوتین برگزاری جام جهانی روسیه را یک پیروزی سیاسی خواند. در مورد دلیل میزبانی این کشور بحث های زیادی شده و اکنون می بینیم که این کشور در ورزش کاملا منزوی شده است. اعطای میزبانی به قطر نیز جنجال دیگری به پا کرده و برای اولین بار شاهد برگزاری جام جهانی در پاییز خواهیم بود.

در ماه مارس سال جاری، EA فروش بازی و محتوا را در روسیه متوقف کرد و امکان خرید آیتم و شارژ اکانت بازیکنان در روسیه و بلاروس وجود ندارد. پس از آن تیم های روسی از فیفا 22 حذف شدند و خرید و فروش بازیکنان روسی در Ultimate نیز متوقف شد. البته افرادی که این اقلام را داشتند; آنها هنوز هم می توانند از آنها استفاده کنند. EA بعداً تیم های روسیه و بلاروس را از شرکت در مسابقات eSports محروم کرد و آنها نمی توانند در مسابقات حرفه ای شرکت کنند.


تریلر معرفی بازی FIFA 23 منتشر شد

هفته گذشته شاهد انتشار گزارشی از ساخت موتور بازی ملی روسیه بودیم. فرض بر این است که این موتور در پاسخ به اقدامات غرب علیه روسیه ساخته خواهد شد.

منبع: Kotaku