منو سایت

تیم فوتبال یوونتوس به فیفا 23 بازگشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
تیم فوتبال یوونتوس به فیفا 23 بازگشته است

کونامی در سال 2019 حق استفاده از تیم فوتبال ایتالیا یوونتوس را از EA ربود و چند سالی است که بازی فیفا بدون نام و پیراهن اصلی این تیم منتشر می شود. بر اساس آخرین اخبار این بازی، الکترونیک آرتز موفق شد مجوز تیم یوونتوس را بگیرد و این تیم به بازی فیفا 23 برمی گرداند. در همین حال، کونامی اخیرا مجوز تیم اینترمیلان را برای eFootball به دست آورده است.

باشگاه ایتالیایی یوونتوس یکی از پایه های ثابت بازی فیفا بود که در سال 2019 طبق قرارداد با کونامی از این محصول جدا شد. حضور این تیم در eFootball PES 2020 آغازی برای کونامی بود که بعدها با اضافه شدن باشگاه هایی مانند آتالانتا و ناپولی تکمیل شد. این شرکت ژاپنی رابطه نزدیکی با باشگاه های ایتالیایی دارد و تیم های قبلی را بازسازی کرده است. اما یوونتوس را از دست داد و آن تیم دیگر در بازی PES حضور نخواهد داشت.

EA پس از از دست دادن لایسنس یوونتوس، این تیم را با نام Piemonte Calcio وارد بازی فیفا کرد و یک پیراهن و لوگوی خیالی نیز برای این تیم ساخت. الکترونیک آرتز می‌گوید قرارداد جدید برای چندین سال است و روزهای اول قرارداد با راه‌اندازی FIFA 23 آغاز می‌شود. این بدان معناست که یوونتوس سال‌ها به eFootball اضافه نخواهد شد و بازیکنان باید از تیمی با تخیلی استفاده کنند. نام و لوگو

یوونتوس با فیفا 23 بازی کرد

یوونتوس به بازی فیفا بازگشت

علاوه بر نام، پیراهن و لوگو، ورزشگاه رسمی این باشگاه به نام استادیوم آلیانز نیز در فیفا 23 بازی می شود. مارکیزیو نیز به عنوان یکی از کارت های قهرمان FUT به تیم Ultimate اضافه خواهد شد. مشخص نیست که این قرارداد برای کونامی چه معنایی دارد. زیرا آنها یوونتوس را یکی از شرکای خود می دانند و احتمالا به زودی شاهد بیانیه ای مبنی بر محرومیت او از یک مسابقه فوتبال خواهیم بود.

با توجه به اینکه بازی eFootball به یک سرویس آنلاین تبدیل شده و خبری از انتشار بازی های سالانه نیست؛ حذف تیم از بازی سخت خواهد بود. کونامی سرمایه گذاری زیادی در لیگ ایتالیا کرده بود و به نظر می رسد برنامه های آنها به هم ریخت. مدیر برند بازی فیفا در مورد بازگشت یوونتوس به FIFA 23 گفت که از قرارداد انحصاری با این تیم هیجان زده است و این باشگاه برای آنها اهمیت زیادی دارد و به EA Sports اجازه می دهد تا به ارائه یک تجربه فوتبالی منحصر به فرد و متفاوت ادامه دهد.

لازم به ذکر است که FIFA 23 آخرین بازی است که از برند فیفا استفاده می کند و نسخه سال آینده آن با نام EA Sports FC شناخته می شود. جیانی اینفانتینو، رئیس فدراسیون فیفا می گوید که رقیبی برای بازی فیفا در حال ساخت است و این برند ادامه خواهد داشت.

منبع: VGC