منو سایت

تکرار موفقیت نینتندو سوییچ یک چالش بزرگ است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
تکرار موفقیت نینتندو سوییچ یک چالش بزرگ است

طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، Reggie F. که پیش از این به عنوان رئیس نینتندو آمریکا شناخته می شد، در مصاحبه ای جدید به چالش های تکرار موفقیت جدیدترین کنسول نینتندو یعنی نینتندو سوییچ اشاره کرد.

در طول تاریخ صنعت بازی های ویدیویی، سازندگان کنسول در نسل های مختلف به موفقیت های بزرگی دست یافته اند. اما انجام دوباره آن و تکرار موفقیت کار چالشی بسیار سخت و واقعی است. برخی از حروف بزرگ در صنعت بازی های ویدیویی پس از شکست های پی در پی مجبور به توقف تولید کنسول خود شده اند. کنسول سگا Saturn و Dreamcast بهترین نمونه از پلتفرم های موفقی هستند که سازنده آنها نتوانسته موفقیت آنها را تکرار کند.

ایکس باکس 360 موفق ترین پلتفرم تاریخ مایکروسافت است، اما نسل بعدی ایکس باکس وان آن به اندازه ایکس باکس 360 موفق نبود. همین امر در مورد سونی نیز صدق می کند، و علیرغم محبوبیت زیاد پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 بد او. . علاوه بر این، Wii U حتی به فروش کنسول Wii نزدیک نشد.

Reggae Face، رئیس سابق نینتندو ایالات متحده آمریکا در مصاحبه با CNET در مورد برنامه های نینتندو برای جانشینی Nintendo Switch، دومین کنسول پرفروش تاریخ این شرکت ژاپنی صحبت کرد. او گفت: «نینتندو اخیراً به چالش‌های تکرار موفقیت کنسول قبلی در صورت‌های مالی خود پرداخته است و عمیقاً در حال بررسی انتقال به پلتفرم بعدی و راه‌حل‌های مورد نیاز برای تحقق آن است».

نینتندو، رئیس سابق یکی از شعبه های ایالات متحده، در ادامه در مورد چالش های عرضه کنسول بعدی صحبت کرد و به عنوان مثال به سرنوشت شرکت های دیگر اشاره کرد. Reggie FaceM گفت: انتقال از یک پلتفرم بسیار موفق به کنسول موفق بعدی تنها چند بار در تاریخ صنعت بازی های ویدیویی اتفاق افتاده است. پس از پلی استیشن 1، سونی پلی استیشن 2 را عرضه کرد که مانند کنسول قبلی موفق بود. نینتندو همچنین از Gameboy به کنسول Nintendo DS منتقل شده است. با نگاهی به صنعت بازی های ویدیویی، متوجه شدم که از زمان عرضه این پلتفرم موفق هیچ کنسول موفق دیگری در دسترس نبوده است.

نینتندو سوییچ نینتندو

نینتندو سوییچ دومین کنسول پرفروش تاریخ نینتندو است

در حال حاضر کنسول نینتندو سوییچ بیش از 107 میلیون دستگاه فروخته است که حدود 6 میلیون بیشتر از کنسول Wii است. به همین دلیل است که اجرای کنسول دیگری که موفق تر از نینتندو سوییچ به نظر می رسد دشوار است. بدون شک بازیکنان و طرفداران پلتفرم های نینتندو مشتاقانه منتظر معرفی کنسول جدید این شرکت هستند.

همانطور که Reggie FM در مصاحبه ای گفت، ساخت کنسولی که موفق تر از پلتفرم قبلی باشد، دشوار و چالش برانگیز است. با این حال وی در پایان مصاحبه خود با CNET به عزم همکاران سابق خود برای رسیدن به چنین هدفی اشاره کرد. او گفت: «راه اندازی یک کنسول موفق پس از نینتندو سوییچ یک چالش بزرگ برای نینتندو است. آنها قبلاً گفته اند که در مورد آن فکر می کنند. برآوردهای قبلی حاکی از آن است که کنسول جدید نینتندو احتمالا در سال 2024 عرضه خواهد شد.

آیا فکر می کنید نینتندو بتواند موفقیت کنسول نینتندو سوییچ را تکرار کند؟ با توجه به محبوبیت این کنسول در بین گیمرها، آیا نینتندو از امکانات آن در پلتفرم بعدی خود بهره خواهد برد؟ به نظر شما محصول بعدی نینتندو یک کنسول هیبریدی خواهد بود یا همان مسیر سونی و مایکروسافت را طی خواهد کرد؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: The Gamer