منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • توییتر طرح قرص سمی را برای جلوگیری از تلاش خصمانه ایلان ماسک برای تصاحب قدرت اجرا می کند

توییتر طرح قرص سمی را برای جلوگیری از تلاش خصمانه ایلان ماسک برای تصاحب قدرت اجرا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
توییتر طرح قرص سمی را برای جلوگیری از تلاش خصمانه ایلان ماسک برای تصاحب قدرت اجرا می کند

توییتر طرح قرص سمی را برای جلوگیری از تلاش خصمانه ایلان ماسک برای تصاحب قدرت اجرا می کند

توییتر یک طرح جدید حقوق سهامداران را در دست اجرا اعلام کرده است که به عنوان قرص سمی شناخته می شود تا از پیشنهاد خرید 41 میلیارد دلاری ایلان ماسک جلوگیری کند. به گفته The Verge، این طرح به برخی از سهامداران این امکان را می دهد که در پاسخ به هر کسی که تلاش می کند کنترل شرکت را از طریق بازار آزاد به دست آورد، سهام بیشتری خریداری کنند.

این اقدام در یک بیانیه مطبوعاتی در توییتر اعلام شد که در آن هیئت مدیره توییتر این طرح را در پاسخ به “پیشنهاد ناخواسته و غیر الزام آور برای خرید توییتر” پذیرفته است. این مانور که در یک بیانیه مطبوعاتی به عنوان یک برنامه حقوق سهامداران با مدت زمان محدود ذکر شده است، در دنیای مالی به عنوان یک قرص سمی شناخته می شود و به ندرت استفاده می شود و حتی کمتر شروع می شود.

این طرح سال آینده نیز به قوت خود باقی خواهد ماند و تنها در صورتی فعال خواهد شد که ماسک بیش از 15 درصد از سهام این شرکت را به دست آورد. اگر این طرح پیش برود، ماسک باید پول بیشتری را برای حفظ اکثریت سهام شرکت خرج کند – اگرچه میلیاردر حدس می‌زند که ممکن است مایل باشد پول بیشتری به شرکت وارد کند.

داستان توییتر ایلان ماسک به زمان زیادی برمی گردد، اما اخیراً زمانی که بی سر و صدا به بزرگترین سهامدار شرکت تبدیل شد، به اوج خود رسید. او ابتدا با این شرط که نتواند بیش از 15 درصد از سهام شرکت را بخرد، کرسی در هیئت مدیره شرکت را پذیرفت، اما بعداً این پیشنهاد را پس گرفت و پیشنهاد تصاحب خصمانه را ارائه کرد.

ماسک از دورنمای پیشنهادی هیئت مدیره انتقاد کرد و گفت که این پیشنهاد کاملاً غیرمحافظه خواهد بود که این پیشنهاد را به رای سهامداران نگذاریم و تهدید کرد که در صورت قبول نشدن این پیشنهاد، سهام خود را در شرکت رها خواهد کرد. ماسک در مصاحبه ای با TED گفت که برنامه هایش برای توییتر شامل حفظ این پلتفرم به عنوان مکانی برای آزادی بیان است.