منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • توسعه دهنده گمشده Wabbit، یک بازی ویدئویی نوآورانه اولیه، کشف شده است

توسعه دهنده گمشده Wabbit، یک بازی ویدئویی نوآورانه اولیه، کشف شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
توسعه دهنده گمشده Wabbit، یک بازی ویدئویی نوآورانه اولیه، کشف شده است

توسعه دهنده گمشده Wabbit، یک بازی ویدئویی نوآورانه اولیه، کشف شده است

بنیاد تاریخچه بازی‌های ویدیویی بالاخره توسعه‌دهنده Wabbit را پیدا کرد که تصور می‌شود اولین بازی کنسولی است که دارای یک دختر انسان است که می‌توان به عنوان نقش اول بازی کرد.

در سال 2021، Polygon مقاله‌ای درباره جستجوی توسعه‌دهنده Wabbit توسط بنیاد تاریخچه بازی‌های ویدیویی، همراه با کوین باچ، مورخ بازی‌های ویدیویی که آرشیو Atari را نگهداری می‌کند، و کیت ویلرت از A Critical Hit منتشر کرد. با این حال، تنها چیزی که در آن زمان برای سازنده داشتند این بود که او یک ویتنامی به نام Ban Tran بود، که معلوم شد نامی نسبتاً رایج در تگزاس است، جایی که او Wabbit و یک بازی منتشر نشده دیگر را توسعه داد. همانطور که بانک هنگام صحبت با Polygon گفت، بلافاصله پس از کار بر روی این پروژه ها، ترن به “چیزی شبیه یک روح” تبدیل شد و ردیابی او را به ویژه دشوار می کرد.

معلوم می شود که آنها با یک حرف بوده اند و نام اصلی او وان است. ون می (اکنون متاهل) زمانی پیدا شد که یکی از اعضای گروه جستجوی Discord تصمیم گرفت پرونده های ورشکستگی را در آرشیو ملی در تگزاس بررسی کند. از آنجایی که اکثر همکاران او در آپولو، جایی که او Wabbit را ساخت، مجبور بودند پس از ورشکستگی و بسته شدن استودیو برای چک های کپی رایت درخواست دهند، فرض بر این بود که سوابق او را می توان در آنجا پیدا کرد، و آنها درست بودند. پس از کشف می، بنیاد تاریخچه بازی های ویدیویی توانست با او تماس بگیرد و در مورد دوران او در صنعت بازی صحبت کند.

می در نزدیکی پایان جنگ ویتنام به آمریکا مهاجرت کرد و در دالاس اقامت گزید، جایی که بعداً گواهینامه GED و برنامه نویسی خود را دریافت کرد و به برنامه‌نویسی رایانه‌ها برای آموزش در ناحیه مدرسه مستقل دالاس کمک کرد. وقتی کارش در آنجا محدود شد، درخواست داد و در آپولو شروع به کار کرد، جایی که سرانجام Wabbit را توسعه داد و راه‌اندازی کرد. Wabbit بیلی سو را معرفی می کند، که تصور می شود اولین شخصیت انسانی در بازی های ویدیویی کنسولی است که خرگوش هایی را که سعی در خوردن هویج در مزرعه او داشتند راند.

به نظر نمی‌رسید که او بازی‌های زیادی بسازد، و روی یک تبدیل خانگی منتشر نشده بازی آرکید Solar Fox به استودیو دیگری پس از ورشکستگی آپولو کار می‌کرد. او پس از ترک این استودیو، برای ادامه تحصیل در رشته علوم کامپیوتر به کالیفرنیا نقل مکان کرد و در نهایت در یک شرکت مخابراتی شغلی پیدا کرد. می در حال حاضر در بانکداری کار می کند، اما به بنیاد تاریخ بازی های ویدیویی اعتراف کرد که گاهی اوقات به فکر بازگشت به توسعه است.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.