منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • تعداد کاربران فعال ناشر کالاف دیوتی به زیر 100 میلیون نفر رسیده است

تعداد کاربران فعال ناشر کالاف دیوتی به زیر 100 میلیون نفر رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
تعداد کاربران فعال ناشر کالاف دیوتی به زیر 100 میلیون نفر رسیده است

تعداد کاربران و بازیکنان فعال اکتیویژن ندای وظیفه برای اولین بار از سال 2019 به زیر صد میلیون نفر رسید. آخرین گزارش مالی سه ماهه اکتیویژن بلیزارد نشان دهنده کاهش درآمد نسبت به مدت مشابه در سال های گذشته است. تعداد افرادی که به صورت ماهانه از بازی های اکتیویژن استفاده می کنند به 94 میلیون نفر رسیده است و به غیر از بازی Call of Duty، اکثر بازی ها سودآور بوده و کاهش شدیدی داشته اند.

تعداد بازیکنان فعال Activision در سه ماهه آخر سال 2019 حدود یکصد میلیون نفر است. راه اندازی کالاف دیوتی موبایل این تعداد را در سه ماهه اول سال 2021 به 150 میلیون نفر رساند و رکورد جدیدی را به ثبت رساند. تمرکز کامل بر کالاف دیوتی و عرضه بازی های ضعیف در چند وقت اخیر باعث کاهش درآمد این شرکت شده و همچنین کمتر کسی مشتاق صرف بازی های این ناشر معروف است.

اکتیویژن روز دوشنبه اعلام کرد که درآمد سه ماهه قبل نسبت به سال های گذشته کاهش یافته است و دلیل آن را کاهش مشارکت در بازی Call of Duty عنوان کرد. این شرکت بازی سازی انتظار دارد سطح تعامل در سه ماهه آخر سال جاری با انتشار دو بازی جدید افزایش یابد. بازی Call of Duty Modern Warfare II قرار است در تاریخ 28 اکتبر عرضه شود و سپس Call of Duty Warzone 2 با موتور گرافیکی جدید عرضه شود.

بازیکنان فعال

بازیکنان فعال

اکتیویژن می گوید که بخش موبایل پیشرفت قابل توجهی داشته است و تجربه Verzon به زودی برای طرفداران بازی های موبایلی در دسترس خواهد بود که می تواند منجر به رشد سریع پلتفرم آنها شود. در کنار سری Call of Duty، تیم‌های دیگر سخت در تلاش هستند تا عرضه بازی‌های جدید بدون مشکل انجام شود و محتوای مناسب تا پایان سال آینده در دسترس قرار گیرد. از متن گزارش مشخص می شود که اکتیویژن به جز کالاف دیوتی بازی دیگری برای پشتیبانی ندارد و تمامی استودیوها مشغول کار بر روی این فرنچایز هستند.

خرید 68.7 میلیارد دلاری مایکروسافت از Activision Blizzard می تواند رفتار ناشر را تغییر دهد و برای اولین بار در تاریخ این سری، انتشار سالانه Call of Duty متوقف خواهد شد. اسناد فاش شده نشان می دهد که سونی نگران مالکیت مایکروسافت بر بازی Call of Duty است و معتقد است که این بازی می تواند بر انتخاب خریداران تأثیر بگذارد. سونی همچنین کالاف دیوتی را در رتبه دوم قرار داد و گفت که هیچ محصول دیگری در سطح استاندارد آن وجود ندارد.

منبع: VGC