منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • به گفته تهیه کننده، فاینال فانتزی 16 به یک ارزیابی بالغ نیاز دارد

به گفته تهیه کننده، فاینال فانتزی 16 به یک ارزیابی بالغ نیاز دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
به گفته تهیه کننده، فاینال فانتزی 16 به یک ارزیابی بالغ نیاز دارد

به گفته تهیه کننده، فاینال فانتزی 16 به یک ارزیابی بالغ نیاز دارد

Final Fantasy 16 احتمالاً قبل از انتشار در تابستان 2023 امتیازی بالغ را دریافت خواهد کرد که چیزی شبیه به یک تازگی برای بازی های سری افسانه ای نقش آفرینی Square Enix است. تا به امروز، تنها چند عنوان وجود دارد که از رتبه T یا E فراتر رفته است و به نظر می رسد Final Fantasy XVI در میان آنها باشد. در مصاحبه ای با GameSpot، تهیه کننده Naoki Yoshida گفت که تیم در حال پیگیری این رتبه بندی است زیرا به آنها اجازه می دهد داستانی را که می خواهند آزادانه تر بیان کنند.

به گفته یوشیدا، اگرچه او معتقد است که ارزیابی‌های محدودکننده برای اطمینان از اینکه افراد مناسب محتوای مناسب مصرف می‌کنند مهم هستند، تلاش برای بیان داستانی بالغ‌تر و در عین حال رعایت محدودیت‌های ارزیابی‌های زیر بلوغ ممکن است مانع از فرآیند خلاقیت و تجربه برای بازیکنان

در حال پخش: تریلر بازی Final Fantasy XVI وضعیت بازی سونی ژوئن 2022

«وقتی سعی می‌کنید داستانی با موضوعات دشوار برای بزرگسالان تعریف کنید، این ارزیابی‌ها در نهایت می‌تواند به یک مانع تبدیل شود. و متوجه می شوید که کارهایی را که می خواهید در بازی انجام دهید بر اساس آن ارزیابی تغییر می دهید. شما می خواستید چیزی را نشان دهید، اما چون درجه بندی خاصی برای رفتن دارید، باید دوربین را حرکت دهید. و این در نهایت کل تجربه را کمی ارزان تر می کند.”

با این حال، برای Final Fantasy XVI، Square Enix خارج از هنجار است و بر پایان بالغ مقیاس درجه بندی اصرار دارد. تا به امروز، فقط Final Fantasy Type-0 و Stranger of Paradise: Final Fantasy Origin به عنوان بزرگسالان رتبه بندی شده اند و هر دو عنوان جداگانه هستند. Final Fantasy XVI اولین سری در سری اصلی است که این رتبه را دریافت کرده است.

یوشیدا توضیح داد: «این بار، برای اطمینان از اینکه می‌توانیم داستانی را که می‌خواستیم، آنطور که می‌خواستیم، تعریف کنیم، تصمیم گرفتیم در بیشتر مناطقی که بازی را انجام می‌دهند، رتبه‌بندی بالغانه را دنبال کنیم. اما باز هم، دلیلش این نیست که ما فقط می‌خواستیم بازی را خشن‌تر کنیم یا بازی را واضح‌تر کنیم، به این دلیل است که فکر می‌کردیم باید به ما اجازه دهد تا موضوعات بالغ‌تری را که بازی به آن می‌پردازد، بررسی کنیم.

اگرچه رتبه بندی ESRB در زمان نگارش این مقاله در انتظار است، PEGI، نهاد نظارتی اروپایی، قبلاً Final Fantasy XVI را صادر کرده است. ارزیابی میانی 18 و بر اساس آخرین تریلر، به جز تغییرات عمده در محتوای بازی، احتمالاً همینطور باقی خواهد ماند.

Final Fantasy XVI در تابستان 2023 به طور انحصاری برای PS5 منتشر خواهد شد.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.

محصولات مورد بحث در اینجا مستقل از ویراستاران ما انتخاب می شوند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot می تواند سهمی از درآمد را دریافت کند.