منو سایت

بنیانگذاران Rocksteady، خالق Batman Arkham، استودیو را ترک کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بنیانگذاران Rocksteady، خالق Batman Arkham، استودیو را ترک کردند

دیوید حداد، رئیس برادران وارنر. استودیو، اخیراً در مقاله ای در وب سایت Rocksteady Studios اعلام کرد که سفتون هیل و جیمی واکر، یکی از بنیانگذاران و مدیران استودیوی Rocksteady، قبل از انتشار فیلم Suicide Squad: Kill the Justice League، این شرکت را به پایان خواهند رساند. این دو سازنده به کار خود در صنعت بازی های ویدیویی ادامه خواهند داد.

طبق بیانیه رسمی استودیوی Rocksteady که در صفحه توییتر به اشتراک گذاشته شده است: “هر دو تصمیم گرفته اند در پایان سال 2022 Rocksteady را ترک کنند و یک ماجراجویی جدید در بازی را آغاز کنند. ما نهایت احترام و قدردانی را برای جیمی و سفتون قائل هستیم و برای آنها در تلاش های جدیدشان آرزوی موفقیت می کنیم و مانند بسیاری از طرفداران، مشتاقانه منتظر کارهای بعدی هستیم.”

علاوه بر این دیوید حداد اعلام کرد که ناتان بورلو یکی از بنیانگذاران Rocksteady مدیریت استودیو این شرکت را برعهده خواهد گرفت و داریوش صادقیان نیز به عنوان مدیر تولید این استودیو معرفی خواهد شد. حداد این دو را «مدیران فوق‌العاده با استعداد» می‌خواند که مشتاق ادامه توسعه بازی‌های با کیفیت Rocksteady هستند.

سفتون هیل و جیمی واکر آنها همچنین در مورد ترک استودیو حرف های زیادی برای گفتن داشتند و خاطرنشان کردند که تصمیم آنها برای ترک Rocksteady یک تصمیم احساسی بود. آنها را آنها Rocksteady را “زندگی و روح” خود می نامند. و همچنین اشاره کردند که چقدر به تیم افتخار می کنند. سری های پرچمدار آنها، Batman Arkham و Suicide Suqad، به طور خاص در اظهارات خود ذکر شدند و این دو نیز به اهمیت طرفداران اشاره کردند. از این رو فداکاری و حمایت هواداران از این شرکت در طول سالیان متمادی انگیزه ای برای آنها بوده است و از آنها به خاطر این حمایت 18 ساله تشکر کردند.

بنیانگذاران استودیو Rocksteady Batman

بازی جوخه انتحاری

در آگوست 2020، طبق گفته گاردین، استودیو Rocksteady از اتهامات آزار جنسی در داخل شرکت خجالت کشید. در مارس همان سال، Suicide Squad: Kill the Justice League در ابتدا قرار بود در اواخر سال 2022 منتشر شود، پس از افشای اولیه در رویداد DC Fandom که به بهار سال 2023 بازگردانده شد. عنوان مذکور ماه ها پس از وقایع بتمن اتفاق می افتد. : Arkham در سال 2015 در همان دنیای بازی های Batman Arkham که نام استودیو Rocksteady را بر سر زبان ها انداخت. طبق اطلاعات دریافتی، پروژه ساخت این بازی در حال حاضر تقریباً کامل شده است، بنابراین بعید به نظر می رسد که انتشار آن دوباره به تاخیر بیفتد.

هدف اصلی Suicide Squad از بین بردن اعضای لیگ عدالت است و ابرقهرمانان DC در بازی ضد قهرمان مورد حمله قرار خواهند گرفت. از سوی دیگر، داستان یک هدف بلندمدت را دنبال می کند که نجات سیاره زمین است. همکاری بین این شخصیت ها در بالاترین سطح ممکن است و برخلاف بازی Guardians of the Galaxy که تنها کنترل Star Lord در دست بازیکن بود. استودیوی Rocksteady چنین روندی را در پیش نگرفت و به مخاطب کنترل کامل بر شخصیت ها داد.

منبع: Videogamechronicle