منو سایت

بلیزارد توسعه بازی موبایل World Of Warcraft را لغو کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بلیزارد توسعه بازی موبایل World Of Warcraft را لغو کرد

بازی موبایل World Of Warcraft که با همکاری شرکت چینی NetEase ساخته شده است; رسما توسط بلیزارد لغو شد. گزارش جدید حاکی از آن است که بلیزارد توسعه نسخه موبایلی World of Warcraft را متوقف کرده و قصدی برای انتشار بازی ندارد. بلومبرگ در گزارشی جدید به جزئیات این بازی موبایلی پرداخته و دلیل لغو تولید را فاش کرده است.

به گزارش پارسی گیم، بازی موبایل World Of Warcraft از سه سال پیش در دست ساخت بوده و مراحل مختلفی را پشت سر گذاشته است. این بازی به دلیل تنش و اختلاف نظر بین Activision Blizzard و NetEase لغو شد. بلومبرگ ادعا می کند که دو شرکت بر سر شرایط قرارداد با هم اختلاف نظر داشتند و در نهایت تصمیم به لغو پروژه گرفتند. این پروژه از ابتدا به صورت مخفیانه انجام شده و بلیزارد هنوز به آن اشاره نکرده است.

نسخه موبایل World of Warcraft که با نام مستعار Neptune شناخته می شود. نسخه فرعی این مجموعه محسوب می شود و در دوره خاصی قرار داشت که از قبل محتوایی را ندیده بودیم. مشخص نیست که آیا این بازی مستقیماً با Warcraft II مرتبط است یا شماره سوم. لازم به ذکر است که این بازی MMORPG Warcraft Arclight Rumble نیست که مدتی پیش معرفی شد و قرار است اواخر امسال عرضه شود. این دو بازی کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

بازی موبایل World Of Warcraft

بازی موبایل World Of Warcraft

بر اساس گزارش منتشر شده، تیم منصوب شده توسط NetEase برای این بازی; این شامل صد توسعه دهنده بود. این افراد وظیفه تولید محتوا برای بازی را بر عهده داشتند. مشخص نیست که چند نفر از بلیزارد روی این بازی کار کرده اند. اما به نظر می رسد که قسمت اصلی تولید بازی توسط شرکت چینی انجام شده است. بلیزارد به تازگی Diablo Immortal را برای موبایل منتشر کرده است که طبق آخرین اخبار بازی درآمد آن به صد میلیون دلار رسیده است و چین بزرگترین بازار این محصول است.

این اولین بازی World of Warcraft برای موبایل نیست که در سال‌های اخیر لغو شده است. سال گذشته، بلیزارد از لغو بازی مشابه Pokemog Go خبر داد. این در حالی است که بازی به مدت چهار سال در حال توسعه بود و سپس لغو شد. طی سال‌ها، بلیزارد با اعتراضات بسیاری از طرفداران World of Warcraft روبرو شده است و در عین حال، اکثر مدیران ارشد نیز به دلیل جنایات مختلف شرکت را ترک کرده‌اند.

توسعه محتوای جدید برای World Of Warcraft ادامه دارد، با بسته الحاقی جدیدی به نام Dragonflight که اواخر امسال عرضه می شود و مسابقه جدیدی را اضافه می کند.

منبع: GameSpot