منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • بر اساس گزارش‌ها، یک تراشه جدید Xbox Series X در دست توسعه است، اما انتظار عملکرد بهتری را نداشته باشید

بر اساس گزارش‌ها، یک تراشه جدید Xbox Series X در دست توسعه است، اما انتظار عملکرد بهتری را نداشته باشید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بر اساس گزارش‌ها، یک تراشه جدید Xbox Series X در دست توسعه است، اما انتظار عملکرد بهتری را نداشته باشید

بر اساس گزارش‌ها، یک تراشه جدید Xbox Series X در دست توسعه است، اما انتظار عملکرد بهتری را نداشته باشید

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت کار بر روی یک تراشه بهبود یافته برای Xbox Series X را آغاز کرده است. به گفته روزنامه‌نگار Brad Sams، گفته می‌شود تراشه جدید کوچک‌تر، انرژی کارآمدتر است و می‌تواند منجر به کاهش هزینه‌های تولید شود.

سامز در کانال یوتیوب خود (همانطور که توسط Pure Xbox و حوالی ساعت 25:50 رونویسی شده است) گفت: “من معتقدم که این درست است – می دانم که مایکروسافت در حال کار بر روی بازبینی تراشه بود.” “آیا اکنون شاهد بهبود بهره وری خواهیم بود، آیا چیز دیگری خواهیم دید؟” من باور نمی کنم، اما مایکروسافت همیشه روی تراشه های خنک تر و کارآمدتر کار می کند زیرا هزینه های تولید را کاهش می دهد. من معتقدم این درست است که مایکروسافت در حال کار بر روی یک تراشه کوچکتر و کارآمدتر انرژی است. یعنی من خیلی به آن اطمینان دارم.»

در حال پخش: بررسی ویدیویی Xbox Series X

یک تراشه کوچکتر احتمالاً به معنای نسخه نازک تر Xbox Series X در اوایل چرخه عمر آن نخواهد بود. برای مقایسه، ایکس باکس 360 اسلیم پنج سال بعد از کنسول اصلی عرضه شد و ایکس باکس وان اس سه سال پس از عرضه ایکس باکس وان به بازار آمد. همچنین مشخص نیست که آیا تراشه می تواند به عنوان بخشی از به روز رسانی کنسول در میانه چرخه استفاده شود یا خیر. این ویرایش احتمالاً کاملاً داخلی است و شکل فعلی Xbox Series X را بدون تغییر باقی می‌گذارد، همانطور که PS5 اصلاح‌شده سونی دارای هیت سینک کوچک‌تر و سبک‌تر است و در عین حال طراحی منحصربه‌فرد خود را حفظ می‌کند.

در مورد آینده، سال گذشته مایکروسافت تأیید کرد که سخت افزار جدید ایکس باکس در حال حاضر در حال توسعه است، اگرچه تا مدتی دیگر آن را نخواهیم دید. لیز همرن، مدیر ارشد مایکروسافت برای تجربه‌ها و پلتفرم‌های بازی در آن زمان، گفت: «کلاد کلیدی برای نقشه‌های راه سخت‌افزار و Game Pass ما است. اما هیچ کس نباید فکر کند که ما در حال کاهش سرعت مهندسی کنسول اولیه خود هستیم. در واقع ما در حال تسریع آن هستیم. ما در حال حاضر سخت‌افزار و پلتفرم‌های جدید را سخت کار می‌کنیم، که برخی از آن‌ها تا سال‌ها عرضه نخواهند شد.”

علیرغم ادامه کمبود عرضه، Xbox Series X و برادر کوچکتر آن از سری S از زمان عرضه در نوامبر 2020 فروش خوبی داشته اند. از ژانویه سال جاری، تحلیلگران تخمین زدند که کنسول Xbox Series X | S از زمان عرضه به 12 میلیون واحد رسیده است. انتشار در سراسر جهان