منو سایت

بازی Starfield بیش از 250 هزار خط دیالوگ دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی Starfield بیش از 250 هزار خط دیالوگ دارد

طبق جدیدترین اخبار بازی، تاد هاوارد، کارگردان بازی Starfield اعلام کرده است که این بازی از سبک دیالوگ معمول آثار Bethesda پیروی خواهد کرد. این باعث می شود بازی Starfield بیش از 250 هزار خط دیالوگ داشته باشد.

بازی استارفیلد جدیدترین محصول بتسدا و تاد هاوارد یکی از موردانتظارترین آثار نقش آفرینی و علمی تخیلی امروزی است. در واقع بازی مذکور اولین IP جدید شرکت Bethesda در 25 سال گذشته است. این اثر فضایی وضعیتی را به تصویر می کشد که جنگ های مداوم بین گروه های مختلف صلح را از بین برده است. به لطف بسیاری از ویژگی‌های سفارشی‌سازی، بازیکنان می‌توانند شخصیت خود را بسازند و سیارات متعدد Starfield را کشف کنند.

تاد هاوارد، کارگردان بازی Starfield اخیرا مصاحبه ای با جس فینستر، مدیر روابط عمومی Bethesda داشته است که در آن موضوعات مختلفی مورد بحث قرار گرفته است. در بخشی از این مصاحبه، تاد هاوارد اعلام کرد که بازی Starfield از ویژگی انتخاب دیالوگ که در آثار Bethesda رایج است، استفاده خواهد کرد.

کارگردان بازی استارفیلد در این باره گفت: «ما سیستم‌های گفتگوی مختلفی ایجاد کردیم. در بازی استارفیلد، ما به چیزی که من آن را سیستم گفتگوی کلاسیک بتسدا می‌نامم، برگشتیم. شما به شخصیت مقابل و حالت عاطفی او نگاه می کنید و از بین موارد مختلف دیالوگ را انتخاب می کنید.

در ادامه مصاحبه تاد هاوارد نحوه عملکرد سیستم جدید متقاعدسازی و ترغیب را توضیح داد. بر این اساس، بازیکنان می توانند گزینه های مختلفی را در طول مکالمات خود انتخاب کنند تا NPC ها را متقاعد کنند تا آنچه را که می خواهند انجام دهند. کارگردان بازی Starfield در این رابطه توضیح داد: «شما احساس خواهید کرد که دیالوگ انتخاب شده بخشی از گفتگو است. اما شما در واقع دارید طرف مقابل را متقاعد می کنید. این قسمت از بازی حس دیالوگ معمولی را منتقل می کند و نه اینکه انگار وارد قسمت دیگری شده اید و سعی می کنید آنچه را که می خواهید متقاعد کنید و به دست آورید.

در جای دیگری از مصاحبه، تاد هاوارد فاش کرد که بازیکنان می‌توانند ماموریت‌هایی را برای حذف ویژگی‌های شخصیتی انجام دهند. ویژگی های شخصیت شما تاثیرات منفی و مثبتی دارد و می توانید در هنگام خلق شخصیت در ابتدای بازی آن ها را انتخاب کنید. توانایی حذف ویژگی های شخصیت در طول بازی به این معنی است که نیازی به ایجاد یک شخصیت جدید ندارید. اگر برخی از ویژگی های شخصیتی مانع تجربه مورد نظر شما می شود و می خواهید آنها را حذف کنید، نیازی به شروع مجدد نیست و می توانید در قالب کوئست به آرزوی خود برسید.

بازی Starfield گفتگوی Starfield

بازی Starfield از اصول علمی و مهندسی پیروی می کند

مصاحبه با کارگردان بازی Starfield شامل قسمت های دیگری از جمله منابع الهام این اثر است. تاد هاوارد از دو بازی خاص SunDog: Frozen Legacy و Traveler به عنوان منابع الهام برای Starfield یاد می کند. وی در این خصوص گفت: این آثار بسیار بزرگ هستند و از آن دسته بازی های نقش آفرینی قدیمی هستند که دوست داریم. ما از خود پرسیدیم که آیا می‌توانیم کاری مشابه با رایانه‌های شخصی و کنسول‌های امروزی انجام دهیم.

همچنین از تاد هاوارد پرسیده شد که آیا می توان استارفیلد را در زیرژانر علمی تخیلی سخت دسته بندی کرد؟ آثار در این زیرژانر بر موضوعات علمی تمرکز دارند و از اصول فنی و مهندسی در داستان استفاده می کنند. کارگردان بازی Starfield گفت که تیم سازنده چنین رویکردی را دنبال می کند. اما با توجه به اهمیت تعریف پرسشگر از زیرژانر علمی تخیلی سخت، این سوال یک انحراف تلقی می شود.

تاد هاوارد در این رابطه گفت: “در یک بازی ویدئویی از زیرژانر علمی تخیلی سخت، شما به دلیل سرمای فضا می میرید.” به همین دلیل، تیم سازنده برخی چیزها را تغییر داد تا مطمئن شود که Starfield سرگرم کننده است. کارگردان بازی Starfield از سوخت کشتی به عنوان نمونه یاد کرد. در نسخه های اولیه، سوخت کشتی تمام می شد و بازیکنان نمی توانستند به کاوش ادامه دهند. با توجه به تغییرات ایجاد شده، ضریب سوخت مسافتی را که می توانید به یکباره طی کنید محدود می کند. اما سوخت کشتی شما به طور کامل تمام نمی شود و بازیکنان در فضا گم نمی شوند.

Starfield در ابتدا قرار بود در ماه نوامبر در دسترس باشد. اما با تصمیم بتسدا، این امر به نیمه اول سال آینده موکول شد. کاربران در پلتفرم‌های PC، Xbox Series S و Xbox Series X می‌توانند این اثر را در زمان راه‌اندازی تجربه کنند. همانند دیگر بازی‌های مایکروسافت شخص اول، Starfield نیز در زمان عرضه به Xbox Game Pass اضافه خواهد شد. بنابراین، مشترکین سرویس مذکور می توانند بدون صرف هزینه اضافی، این اثر را تجربه کنند.

نظر شما در مورد حضور بیش از 250 هزار خط دیالوگ در بازی Starfield چیست؟ آیا این ویژگی یکی از نقاط قوت شغل مذکور محسوب می شود؟ به نظر شما توانایی انتخاب دیالوگ از بین گزینه ها چه تاثیری روی بازی خواهد داشت؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: GameSpot