منو سایت

بازی Age of Empires 4 برای کنسول ایکس باکس منتشر شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی Age of Empires 4 برای کنسول ایکس باکس منتشر شد

شرکت مایکروسافت به مناسبت بیست و پنجمین سالگرد اولین نسخه فرنچایز استراتژی بلادرنگ عصر امپراتوری هاآنها به طور رسمی نسخه ها را منتشر می کنند Age of Empires II: Definitive Edition و Age of Empires 4 برای کنسول‌های Xbox Series X/S و Xbox One در سال 2023 تایید شد. هر دو بازی در اولین روز انتشار در سرویس Xbox Game Pass در دسترس بازیکنان قرار خواهند گرفت. نسخه‌های کنسول علاوه بر کنترلر، از قابلیت‌های صفحه کلید و ماوس نیز پشتیبانی خواهند کرد.

طبق بیانیه منتشر شده توسط استودیو World’s Edge، «ما می دانستیم که پورت کردن یک بازی رایانه شخصی به کنسول ایکس باکس دشوار خواهد بود و باید با دقت و تفکر زیادی این کار را انجام می دادیم. “تیم ما سخت کار کرده است تا تجربه ای را ارائه دهد که نه تنها با استفاده از کنترلر کنسول احساس خوبی داشته باشد، بلکه به بازیکنان اجازه می دهد تا نحوه بازی در Xbox را بیاموزند.”

استفاده از کنترلر برای سری بازی‌های Age of Empire می‌تواند کمی دشوار به نظر برسد، زیرا بازی شامل کلیک کردن زیاد روی واحدهای مختلف و پیمایش نقشه است. بر این اساس سازندگان آموزش استفاده از کنترلر نسخه ایکس باکس را به همراه تجربه کاربری جدید برای بازیکنان طراحی کرده اند تا بتوانند به راحتی بازی را انجام دهند. هوش مصنوعی جدیدی نیز برای کمک به مدیریت منابع در یک بازی استراتژیک کارآمد و شهودی به بازی اضافه شده است.

بازی Age of Empires 4 Xbox

تاریخ انتشار بازی ها عصر امپراتوری ها برای xbox

Age of Empires در تمام این سال ها در واقع یک فرنچایز انحصاری کامپیوتر محور بوده است و پس از شایعات اخیر در مورد عرضه این سری برای کنسول های ایکس باکس، بالاخره مایکروسافت این موضوع را به طور رسمی تایید کرد. به طوری که Age of Empires II: Definitive Edition در 31 ژانویه 2023 (11 فوریه 1401) از طریق فروشگاه مایکروسافت و Xbox Game Post Ultimate منتشر خواهد شد و بازی جدیدتر Age of Empires 4 اندکی پس از همان سال منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است که بازی های استراتژی Age of Empires II: Definitive Edition و Age of Empires IV دارای حالت کراس پلتفرم (مسابقه های کراس پلتفرم) هستند که به شما امکان می دهد با دوستان خود در ایکس باکس و رایانه شخصی بازی کنید. این عناوین همچنین از سرویس Xbox Cloud Gaming بهره می برند، بنابراین بازیکنان می توانند حتی زمانی که از کنسول دور هستند یا به آن دسترسی ندارند، به ساختن امپراتوری خود در رایانه شخصی یا تلفن همراه ادامه دهند.

Age of Empires IV در 28 اکتبر 2021 با نقدهای مثبت منتشر شد و جایزه “بهترین بازی استراتژی” را در The Game Awards 2021 دریافت کرد. در کنار آن، Age of Empires II Definitive Edition یک نسخه بازسازی شده از Age of Empires II: The Age است. of Kings (محصول 1999) که با پشتیبانی از رزولوشن 4K جلوه های بصری بازی را بسیار بهبود بخشید.

منبع: Gamingbolt