منو سایت

بازی های PSVR را نمی توان روی هدست PSVR 2 بازی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های PSVR را نمی توان روی هدست PSVR 2 بازی کرد

سونی رسما اعلام کرده است که بازی های کنسول PSVR روی هدست PSVR 2 قابل اجرا نیستند و دلیل آن هم پیشرفت نسل جدید هدست های واقعیت مجازی این شرکت است. سونی می خواهد یک تجربه کامل از نسل بعدی را ارائه دهد و بنابراین از بازی های نسل قبلی پشتیبانی نخواهد کرد.

هیداکی نیشینو، معاون ارشد سرگرمی های تعاملی سونی، با پادکست بلاگ پلی استیشن در مورد هدست PSVR 2 صحبت کرد و به گفته وی، هدست جدید پلی استیشن وی آر 2 با نسل قبلی سازگاری ندارد و سونی می خواهد یک تجربه کاملاً جدید در رابطه با هدست بعدی ارائه کند. نسل.

هدست PSVR 2 دارای ویژگی های پیشرفته ای از جمله کنترلرهای جدید با قابلیت لمس و همچنین قابلیت ردیابی چشم ها و دیدن محیط است. صدای سه بعدی نیز یکی از ویژگی های جدید این هدست است که می تواند حس غوطه وری در فضای بازی را افزایش دهد. تغییرات سخت افزاری باعث شده تا بازی های جدید احساس کاملا متفاوتی داشته باشند و کسانی که با این هدست موفق بوده اند، آن را گامی مهم برای آینده فناوری واقعیت مجازی می دانند.

بازی PSVR 2

بازی های PSVR 2

پیشرفته بودن هدست پلی استیشن VR2 دلیل منطقی برای پورت نکردن بازی های PSVR نیست، به عبارت دیگر، بسیاری از توسعه دهندگان نسل قبل کنار گذاشته خواهند شد و در زمان عرضه تنها تعداد محدودی از بازی ها در دسترس خواهند بود. مشخص نیست که آیا توسعه دهندگان آماده هستند تا بازی های خود را به هدست جدید منتقل کنند یا خیر. لازم به ذکر است که بازی های انحصاری هدست واقعیت مجازی پلی استیشن مانند Moss 2 بعدها به هدست متا کوئست منتقل شدند.

سونی سرمایه گذاری زیادی برای جذب توسعه دهندگان جدید می کند. بیست بازی برای هدست PSVR 2 در زمان عرضه در دسترس خواهد بود. جیم رایان در رابطه با روند جذب بازی‌سازان جدید می‌گوید: «در حال حاضر مبلغ قابل توجهی برای جذب توسعه‌دهندگان مستقل و اشخاص ثالث هزینه شده است تا بتوانیم در زمان عرضه هدست پلی‌استیشن VR2، میزان محتوای جذاب واقعیت مجازی را تضمین کنیم. این تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها حتی پس از عرضه هدست نیز افزایش خواهد یافت.

سونی اولین بار در نمایشگاه بازی توکیو از هدست واقعیت مجازی خود برای خبرنگاران و اهالی رسانه رونمایی کرد. منتقدان مختلف نظرات خود را در مورد این هدست به اشتراک گذاشتند و آن را محصولی با کیفیت نامیدند. تاریخ عرضه هدست PSVR در 2 ماه گذشته اعلام شد و پیش بینی می شود در ابتدای سال 2023 بتوانیم این محصول را خریداری کنیم.

منبع: VGC