منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • بازی های Playstation Live Service نیز به صورت همزمان برای رایانه های شخصی منتشر می شوند

بازی های Playstation Live Service نیز به صورت همزمان برای رایانه های شخصی منتشر می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های Playstation Live Service نیز به صورت همزمان برای رایانه های شخصی منتشر می شوند

طبق جدیدترین اخبار بازی، رئیس استودیو پلی استیشن، هرمان هالست، اعلام کرد که بازی های سرویس لایو پلی استیشن به صورت همزمان و سایر آثار با یک سال فاصله نسبت به نسخه کنسولی بر روی رایانه شخصی عرضه می شوند.

سونی بارها به وضوح و صریح نشان داده است که چشم انداز آینده این شرکت بازی های ویدیویی انتشار آثار خدماتی زنده است. در حالی که عرضه بازی های تک نفره و داستان محور پلی استیشن در آینده ادامه خواهد داشت، سونی قصد دارد با ساخت چندین بازی خدماتی زنده حضور خود را در این فضا گسترش دهد.

همانطور که انتظار دارید، رویکرد سونی به بازی های سرویس زنده متفاوت از مشاغل معمولی مهمانی خواهد بود. هرمان هالست، رئیس استودیو پلی استیشن، اخیراً با جولیان شیز، یوتیوبر مصاحبه کرده است. وی در پاسخ به سوالی در مورد نحوه مدیریت سونی بر روی نسخه پی سی بازی های مختلف گفت که بازی های فرست پایت پلی استیشن حداقل تا یک سال پس از عرضه بر روی کنسول ها در دسترس کاربران رایانه های شخصی قرار نمی گیرند. با این حال، کار سرویس زنده سونی به طور همزمان روی پلی استیشن و رایانه شخصی ارائه می شود.

هرمان هالست گفت: «فکر می‌کنم در آینده حداقل یک سال بین انتشار نسخه پلی‌استیشن و نسخه رایانه‌های شخصی آثار مختلف شاهد باشیم. اما این شرایط ممکن است شامل بازی های زنده نباشد. ماهیت بازی های سرویس زنده کمی متفاوت است. این به این دلیل است که ما به جامعه بزرگی از بازیکنان و حضور آنها بلافاصله پس از انتشار نیاز داریم. به همین دلیل، ممکن است برای بازی‌های روی سرویس زنده متفاوت عمل کنیم و نسخه‌های پلی‌استیشن و رایانه شخصی را همزمان راه‌اندازی کنیم.»

بازی با خدمات پلی استیشن لایو

بازی چند نفره The Last of Us یکی از سرویس های پخش زنده سونی است

اوایل سال جاری سونی اعلام کرد که قصد دارد تا مارس 2026 حداقل 10 بازی خدماتی زنده را در اختیار بازیکنان قرار دهد که تاکنون هیچ یک از این آثار به طور رسمی رونمایی نشده اند. با این حال، تایید شده است که Naughty Dog در حال کار بر روی دنباله چند نفره مستقل The Last of Us است. همچنین مشخص شد که یک بازی co-op جهان باز در سری Horizon توسط Guerrilla Games در حال ساخت است.

در سال های اخیر نسخه رایانه های شخصی بسیاری از بازی های ویژگی و انحصاری پلی استیشن منتشر شده است. از جمله این آثار می توان به God of War، Marvel’s Spider-Man، Days Gone و Horizon Zero Dawn اشاره کرد. علاوه بر این آثار، مجموعه Uncharted: Legacy of Thieves، Marvel’s Spider-Man: Miles Morales و Sackboy: A Big Adventure به زودی برای کاربران رایانه های شخصی عرضه می شود. همچنین گزارش های مختلفی از انتشار نسخه پی سی Returnal خبر داده است.

نظر شما در مورد عرضه همزمان نسخه های کنسولی و رایانه های شخصی بازی ها در سرویس پلی استیشن لایو چیست؟ آیا با این رویکرد موافق هستید یا ترجیح می دهید این آثار منحصر به فرد کنسول های نسل هشتم و نهم سونی باقی بمانند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt