منو سایت

 • خانه
 • اخبار بازی
 • بازی های کلاسیک با سرویس پلی استیشن پلاس با فرکانس 60 هرتز اجرا می شوند

بازی های کلاسیک با سرویس پلی استیشن پلاس با فرکانس 60 هرتز اجرا می شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های کلاسیک با سرویس پلی استیشن پلاس با فرکانس 60 هرتز اجرا می شوند

پس از مدت ها انتظار، سرویس جدید PS Plus در منطقه آمریکا در دسترس قرار گرفت و کاربرانی که در آن منطقه حساب کاربری ایجاد کرده اند، می توانند از ویژگی های آن استفاده کنند. طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، مشخص شده است که چندین بازی جدید به این سرویس اضافه شده و نسخه NTSC بازی های کلاسیک در سرویس پلی استیشن پلاس در دسترس خواهد بود.

طبق برنامه سونی، سرویس جدید پلی استیشن پلاس ماه گذشته در آسیا عرضه شد. با بررسی این سرویس مشخص شد که نسخه 50 هرتزی بازی های کنسول پلی استیشن 1 به کنسول های پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 در سطح Premium اضافه شده است.

اما وضعیت سرویس پلی استیشن پلاس در آمریکای شمالی متفاوت است و سونی به جای نسخه PAL، نسخه NTSC کنسول PS1 را معرفی کرد. لازم به ذکر است که نسخه PAL آثار مختلف به دلایلی مانند عملکرد ضعیف تر نسبت به نسخه NTSC، نوارهای مشکی و نرخ فریم پایین همواره مورد انتقاد بوده است. در حال حاضر مشخص نیست که کدام نسخه از بازی های پلی استیشن 1 در منطقه اروپا برای مشترکین درجه یک پلی استیشن پلاس در دسترس خواهد بود. لیست زیر لیستی از بازی های کنسول 1PS1 است که می توانید از طریق سرویس PS Plus در آمریکای شمالی امتحان کنید:

 1. کرم های آرماگدون
 2. جشن کرم جهانی
 3. دنیای عجیب و غریب
 4. تکن 2
 5. آقای مته
 6. گلف هات شات
 7. IQ Intelligent Qube
 8. فرار میمون
 9. اکوکروم
 10. فلاش پرش
 11. فیلتر سیفون
 12. سلاح های وحشی
 13. نسخه کارگردان Resident Evil

بازی های PlayStation Plus Classic PS Plus

به مرور زمان بازی های کلاسیک بیشتری به پلی استیشن پلاس اضافه خواهند شد

پیش از این سونی از اضافه شدن Resident Evil Director’s Cut به سرویس پلی استیشن پلاس خبر نداده بود. با این حال، این شرکت از وجود Resistance: Retribution خبر داد که هنوز محقق نشده است. با تغییرات دوره ای سرویس کار می کند PS Plus و سونی بازی های بیشتری را در طول زمان اضافه می کند. در حال حاضر تنها اولین بازی از سری Siphon Filter موجود است. این در حالی است که نسخه پلی استیشن پلاس هر سه بازی اصلی این سری در رده سنی قرار گرفته است.

سرویس جدید پلی استیشن پلاس نتیجه ادغام سرویس های PS Now و Playstation Plus است. این سرویس در سه سطح مختلف با ویژگی های متفاوت ارائه می شود. سطح Essential هیچ تفاوتی با پلی استیشن پلاس ندارد و با خرید اشتراک آن به مواردی مانند بازی های ماهانه رایگان، تخفیف های ویژه و تجربه کارهای مختلف به صورت آنلاین دسترسی خواهید داشت.

Extra سطح دوم سرویس PS Plus است که علاوه بر ویژگی های سطح Essential به شما امکان می دهد تا 400 بازی پیشرو برای پلی استیشن 4 و پلی استیشن 5 را تجربه کنید. سطح پریمیوم کامل ترین سطح سرویس پلی استیشن پلاس است. علاوه بر ویژگی های سطح فوق العاده، این سطح 340 بازی کلاسیک از پلی استیشن 1، پلی استیشن 2، پلی استیشن 3 و PSP را ارائه می دهد. به غیر از بازی های کنسول PS3 که فقط قابل استریم هستند، می توانید کارهای دیگر را روی کنسول دانلود کرده و به صورت آفلاین امتحان کنید. در کشورهایی که سرویس ابری سونی فعال نیست، سطحی به نام Deluxe در دسترس است که در ازای حذف بازی های پلی استیشن 3 هزینه های اشتراک را کاهش می دهد.

سرویس جدید پلی استیشن پلاس از روز گذشته در آمریکای شمالی در دسترس است. با این حال، کاربران اروپایی برای استفاده از امکانات این سرویس باید تا 22 ژوئن (1 جولای) صبر کنند.

نظر شما در مورد فرصت تجربه نسخه NTSC بازی های کلاسیک از طریق سرویس پلی استیشن پلاس چیست؟ آیا تا به حال کار مشابهی روی کنسول خود انجام داده اید؟ به نظر شما سرویس PS Plus قادر به رقابت با سرویس بازی Xbox خواهد بود؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle