منو سایت

بازی های مارول جهان مشترکی ندارند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
بازی های مارول جهان مشترکی ندارند

طبق جدیدترین اخبار بازی، مارول قصد ندارد دنیای سینمایی خود را در قالب بازی ویدیویی کپی کند. این بدان معناست که بازی‌های مارول از جمله مرد عنکبوتی و مرد آهنی جهان مشترکی ندارند و هر اثر در دنیای خودش اتفاق می‌افتد.

با وجود تمام مشکلات و ضعف ها، دنیای سینمایی مارول که با نام MCU شناخته می شود از محبوبیت بالایی در بین مخاطبان برخوردار است. چندین فیلم و سریال بر اساس شخصیت های مارول باعث محبوبیت فوق العاده این شخصیت ها شده است. به همین دلیل جای تعجب دارد که مارول هیچ برنامه ای برای ارائه جهانی شبیه به MCU در قالب بازی ویدیویی ندارد.

بیل روزمن، معاون بازی Marvel Games در مصاحبه‌ای با gamesindustry.biz توضیح داد که بازی‌های توسعه‌یافته توسط EA، Insomniac Games و دیگر توسعه‌دهندگان بازی در یک جهان مشترک انجام نمی‌شوند. این به این دلیل است که مارول گیمز قصد نداشت سازندگان را با محدودیت‌های استفاده از یک جهان مشترک آزار دهد. در عوض، بیل روزمن و مارول گیمز می‌خواهند به توسعه‌دهندگان بازی این آزادی را بدهند که داستان خودشان را تعریف کنند.

معاون مارول گیمز گفت: «هواداران به طرز فوق‌العاده‌ای آگاه و پذیرای مولتی‌ورس بوده‌اند. ما همه نوع دنیا داریم. اکنون همه این دنیاها به واقعیت تبدیل شده اند و ما می خواهیم به همه سازندگان این آزادی را بدهیم تا داستان خود را بیان کنند. ما نمی‌خواهیم موقعیتی ایجاد کنیم که به سازندگان بگوییم نمی‌توانید ماه را منفجر کنید. چون استودیو دیگری در بازی خود به ماه نیاز دارد. ما قصد داریم به همه سازندگان آزادی عمل بدهیم تا داستان خود را بسازند.

بازی های مارول در جهان مشترک مرد عنکبوتی و مرد آهنی

در سال های آینده تعداد بازی های مارول افزایش خواهد یافت

در سال های اخیر، اقتباس های فوق العاده ای با محوریت شخصیت های مارول منتشر شده است، از جمله مرد عنکبوتی مارول و نگهبانان کهکشان مارول. در سال های آینده تعداد بیشتری از این بازی ها عرضه خواهند شد که برخی از آنها جزو موردانتظارترین آثار هستند. Insomniac Games در حال حاضر در حال توسعه Spiderman 2 و Wolverine است. به تازگی استودیو Motive به طور رسمی ساخت بازی Iron Man را تایید کرده است. همچنین شایعه شده است که استودیو مذکور اقتباسی بر اساس شخصیت Black Panther خواهد ساخت. استودیوی اسکای دنس مدیا به تازگی کاپیتان آمریکا و پلنگ سیاه را معرفی کرده است. امی هنیگ که به خاطر خلق سریال Uncharted شهرت دارد این اثر را نوشته است.

به گفته بیل روزمن، هیچ یک از آثار برجسته در یک جهان مشترک اتفاق نمی افتد. به همین دلیل است که اشتراک گذاری دنیای Iron Man (محصول Electronic Arts) و Wolverine (محصول استودیوی Insomniac Games) هیجان انگیز است، اما امکان پذیر نخواهد بود. همیشه این گزینه برای یکی از استودیوها وجود دارد که چندین شخصیت را مجوز دهد و داستان آنها را در یک جهان مشترک بازگو کند.

نظر شما در مورد این واقعیت که بازی های مارول مانند مرد عنکبوتی و مرد آهنی جهان مشترکی ندارند چیست؟ آیا از این استقبال می‌کنید یا ترجیح می‌دهید که MCU در قالب بازی ویدیویی تکرار شود؟ به نظر شما مزایا یا معایب دنیای مشترک اقتباس‌های مارول چیست؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer