منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • ایکس باکس برای اولین بار از سال 2014 از پلی استیشن در ژاپن پیشی گرفت

ایکس باکس برای اولین بار از سال 2014 از پلی استیشن در ژاپن پیشی گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ایکس باکس برای اولین بار از سال 2014 از پلی استیشن در ژاپن پیشی گرفت

ایکس باکس برای اولین بار از سال 2014 از پلی استیشن در ژاپن پیشی گرفت

فروش Xbox Series S در ژاپن در هفته گذشته از PlayStation 5 پیشی گرفت و این اولین باری است که Xbox در هر هفته از PlayStation از سال 2014 پیشی گرفته است.

طبق گفته Famitsu، در هفته 9 تا 15 می، کنسول Xbox Series S 6120 دستگاه فروخته است. فروش نسخه دیسکی کنسول پلی استیشن 5 و نسخه دیجیتال به ترتیب 2240 و 493 واحد و در مجموع 2693 واحد بود.

این اتفاق خاص به احتمال زیاد به دلیل عرضه کم کنسول برای پلی استیشن 5 است، در حالی که عرضه Xbox Series S فراوانتر است. سال گذشته، سونی به تحلیلگران گفت که کمبود آخرین کنسول آن تا سال 2022 ادامه خواهد داشت.

آخرین باری که چنین وضعیتی رخ داد، زمانی بود که ایکس باکس وان برای اولین بار در سال 2014 در ژاپن عرضه شد، با 23562 واحد فروش در هفته راه اندازی در مقایسه با فروش 6373 کنسول پلی استیشن 4 در همان بازه زمانی.

برند Xbox در خارج از کشور ژاپن نسبت به رقبای محلی پلی استیشن و نینتندو محبوبیت کمتری دارد. حداقل فروش Xbox Series X | S قبلاً از فروش مادام العمر Xbox One در ژاپن فراتر رفته است. مایکروسافت می‌داند که بازار ژاپن، و همچنین منطقه آسیایی بزرگ‌تر، مهم است و می‌گوید ایکس‌باکس در آنجا رشد خارق‌العاده‌ای را تجربه می‌کند.

اگرچه ایکس باکس هنوز در ژاپن کار دارد، اما یک استودیوی ژاپنی را در کارنامه اول شخص خود دارد: Tango Gameworks. این استودیو به تازگی بازی Ghostwire: Tokyo را منتشر کرده است، اما در حال حاضر یک کنسول انحصاری برای پلی استیشن 5 است و انتظار می رود سال آینده روی پلتفرم های مایکروسافت عرضه شود.