منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اکنون زمان راه‌اندازی سریع‌تر برای بازی‌های رایانه شخصی ویندوز امکان‌پذیر است

اکنون زمان راه‌اندازی سریع‌تر برای بازی‌های رایانه شخصی ویندوز امکان‌پذیر است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اکنون زمان راه‌اندازی سریع‌تر برای بازی‌های رایانه شخصی ویندوز امکان‌پذیر است

اکنون زمان راه‌اندازی سریع‌تر برای بازی‌های رایانه شخصی ویندوز امکان‌پذیر است

DirectStorage، یکی از بزرگترین پیشرفت های تکنولوژیکی در Xbox Series X، قبلاً روی رایانه وارد شده است – خوب، به نوعی. به گزارش The Verge، مایکروسافت در یک پست وبلاگی گفت که Xbox DirectStorage API اکنون بر روی رایانه شخصی در دسترس است، اما ممکن است مدتی طول بکشد تا بازیکنان به بازی های رایانه ای که در واقع از این فناوری استفاده می کنند دسترسی پیدا کنند.

فناوری DirectStorage مایکروسافت زمان بارگذاری بازی را کاهش می‌دهد و به توسعه‌دهندگان این پتانسیل را می‌دهد تا با پخش مستقیم داده‌ها از NVMe SSD به GPU، بدون اینکه پردازنده ابتدا آن را از حالت فشرده خارج کند، دنیای بازی‌های دقیق‌تری بسازند.

در حال پخش: تریلر Forspoken جوایز بازی 2021

در حالی که DirectStorage برای رایانه شخصی اولین بار به عنوان یک مزیت برای گیمرهایی که قصد ارتقاء به ویندوز 11 را دارند تبلیغ شد، آخرین پست وبلاگ می گوید که DirectStorage در واقع با ویندوز 10 سازگار خواهد بود – اگرچه مایکروسافت هنوز اکیداً آخرین نسخه ویندوز را برای گیمرهای آماتور توصیه می کند. این وبلاگ حتی می‌گوید که گیمرها برای مشاهده پیشرفت‌های DirectStorage نیازی به نصب NVMe SSD ندارند، اما «نصب بازی‌های NVMe SSD عملکرد IO شما را به حداکثر می‌رساند و به شما کمک می‌کند مزایای کامل DirectStorage را تجربه کنید».

متأسفانه برای گیمرهایی که می‌خواهند از DirectStorage بهره ببرند، انتشار API به این معنی است که توسعه‌دهندگان اکنون به این فناوری دست می‌زنند، بنابراین هنوز مدتی طول می‌کشد تا شاهد اجرای گسترده آن در بازی‌های رایانه‌ای باشیم. مایکروسافت در یک پست وبلاگ اضافه کرد که در GDC امسال مقدمه ای از DirectStorage ارائه خواهد کرد، بنابراین ممکن است بسیاری از توسعه دهندگان تنها پس از رویداد صنعتی شروع به کار با این فناوری کنند.

اولین بازی رایانه ای که از فناوری DirectStorage استفاده می کند Forspoken است که به عنوان نمایشی از فناوری GDC امسال استفاده خواهد شد. متأسفانه، بازی به تازگی به تعویق افتاده است و توسعه دهندگان اوایل ماه مارس اعلام کردند که Forspoken تا 11 اکتبر 2022 در دسترس نخواهد بود.