منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اکثریت سهامداران اکتیویژن بلیزارد به مالکیت مایکروسافت رای مثبت دادند

اکثریت سهامداران اکتیویژن بلیزارد به مالکیت مایکروسافت رای مثبت دادند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اکثریت سهامداران اکتیویژن بلیزارد به مالکیت مایکروسافت رای مثبت دادند

تصمیم مایکروسافت برای افزودن اکتیویژن بلیزارد به زیرمجموعه های خود با موانع متعددی روبرو شد. اکنون طبق آخرین اخبار منتشر شده از این بازی، بیش از 98 درصد از سهامداران اکتیویژن بلیزارد به مالکیت مایکروسافت بر این شرکت رای مثبت داده اند.

معمولاً شرکت های بزرگ بازی های ویدیویی مالکیت استودیوها و سایر شرکت ها را در اختیار می گیرند. در سال‌های اخیر، شرکت‌هایی مانند سونی و Take-Two Interactive، دیگر پخش‌کننده‌های بازی‌های ویدیویی را با مبالغ هنگفتی خریداری کرده‌اند. بدون شک غافلگیر کننده ترین این اقدامات تلاش ردموندی ها برای به دست آوردن مالکیت Activision Blizzard به مبلغ 68.7 میلیارد دلار است.

اگرچه تصمیم مایکروسافت باعث خوشحالی بسیاری از کاربران پلتفرم های این شرکت شده است، اما نهادها و سیاستمداران مختلف با این تصمیم مخالف هستند. یکی از طرف هایی که می تواند قرارداد مالکیت مایکروسافت را لغو کند، سهامداران اکتیویژن بلیزارد هستند. اکنون در یک نظرسنجی، بیش از 98 درصد از سهامداران اکتیویژن بلیزارد به پیوستن به مایکروسافت رای دادند.

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد گفت: حمایت قوی سهامداران، باور مشترک ما را تایید می کند. ما همراه با مایکروسافت شانس بیشتری برای ایجاد تجربیات ارزشمند برای بازیکنان داریم. این حتی موقعیت کارمندان را بهبود می بخشد. به این ترتیب، ما می توانیم بر تبدیل شدن به یک الگوی الهام بخش برای ایجاد یک محیط کاری صمیمانه، محترمانه و فراگیر تمرکز کنیم.

مایکروسافت بلیزارد را فعال کنید

نتیجه مالکیت مایکروسافت، وجود ترک های Activision Blizzard در بازی است

توافق اکثر سهامداران اکتیویژن بلیزارد به این معنا نیست که این شرکت قطعاً در اختیار مایکروسافت خواهد بود. نهادهایی مانند کمیسیون تجارت فدرال (FTC) همچنان به این معامله اعتراض دارند و ابعاد مختلف آن را بررسی می کنند. بلومبرگ مدیا گزارش می دهد که سهام اکتیویژن بلیزارد 25 درصد کمتر از 25 دلار پیشنهادی مایکروسافت معامله می شود. این نشان می دهد که سرمایه گذاران بر این باورند که مالکیت مایکروسافت بر Activision Blizzard بعید است که نهایی شود.

این رسانه همچنین ادعا می کند که تمرکز جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا بر اجرای سیاست های ضد انحصار ممکن است منجر به عدم انطباق با مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد شود. در ماه فوریه اعلام شد که کمیسیون تجارت فدرال مالکیت مایکروسافت بر سیاست ضد تراست خود را بررسی خواهد کرد. رسانه بلومبرگ در ابتدا اعلام کرد که کمیسیون تجارت فدرال بررسی خواهد کرد که آیا گنجاندن Activision Blizzard در میان شرکت‌های تابعه مایکروسافت رقابت ناعادلانه است یا خیر.

مالکیت Activision Blizzard به این معنی است که Xbox به عنوان مالک برخی از بزرگترین مجموعه ها در صنعت بازی های ویدیویی شناخته می شود. این امکان کنترل سری بازی های Call of Duty، Warcraft، Overwatch، Crash Bandicoot، Guitar Hero و غیره را فراهم می کند. در مایکروسافت و ایکس باکس

انتظار می رود که قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد تا پایان سال جاری نهایی شود. این سال مالی در 30 ژوئن 2023 (9 ژوئیه) به پایان می رسد. اما این امر منوط به فراهم شدن شرایط و تکمیل تحقیقات قضایی است.

نظر شما در مورد اکثر سهامداران اکتیویژن بلیزارد که موافق مالکیت مایکروسافت هستند چیست؟ آیا از این استقبال می کنید؟ فکر می کنید گنجاندن اکتیویژن بلیزارد در میان شرکت های تابعه مایکروسافت چه تاثیری بر آینده ایکس باکس خواهد داشت؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: Video Games Chronicle