منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اکتیویژن بلیزارد در سال گذشته 60 میلیون کاربر فعال در ماه را از دست داده است

اکتیویژن بلیزارد در سال گذشته 60 میلیون کاربر فعال در ماه را از دست داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اکتیویژن بلیزارد در سال گذشته 60 میلیون کاربر فعال در ماه را از دست داده است

اکتیویژن بلیزارد در سال گذشته 60 میلیون کاربر فعال در ماه را از دست داده است

اکتیویژن بلیزارد آخرین گزارش مالی سه ماهه خود را منتشر کرد و اعداد و ارقام برای ناشر خوب نبود، با درآمد، تعداد بازیکنان و فروش واحدهای Call of Duty کمتر از قبل.

برای سه ماهه منتهی به 31 مارس، اکتیویژن بلیزارد درآمدی معادل 1.77 میلیارد دلار داشت که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 2.28 میلیارد دلار بود. در همین حال، ذخایر خالص به 1.48 میلیارد دلار رسید که 2.07 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش داشت. ذخایر خالص بازی به 1.01 میلیارد دلار رسید که 1.34 میلیارد دلار کاهش داشت.

در حال پخش: CoD: Vanguard & Warzone – Snoop Dogg Bundle

از نظر تعداد بازیکنان، مجموع کاربران فعال ماهانه Activision Blizzard در این سه ماهه 372 میلیون نفر است. این کاهش 435 میلیونی در مدت مشابه سال گذشته است – کاهش حدود 63 میلیون بازیکن در یک سال.

و چه اتفاقی افتاد؟ اکتیویژن گفت بازی Call of Duty: Vanguard بدتر از Call of Duty: Black Ops Cold War فروخته شد. علاوه بر این، Warzone “درگیری کمتری” داشت. با این حال، Call of Duty Mobile از نظر رزرو خالص تقریباً مانند سال قبل عمل کرد. با این حال، تعداد کل رزروهای خالص برای سری Call of Duty برای کنسول ها و رایانه ها کاهش یافت.

علیرغم رکودهای Call of Duty، اکتیویژن گفت که همچنان به “گسترش سریع” منابع توسعه خود برای کل سری Call of Duty در سه ماهه اول سال 2022 ادامه می دهد. بازی برتر بعدی Call of Duty Modern Warfare 2 است، در حالی که یک بازی جدید از Warzone در راه است. هر دو امسال عرضه می شوند و توسعه توسط Infinity Ward و با کمک استودیوهای بیرونی هدایت می شود. مدیریت Activision اخیراً اعلام کرده است که Modern Warfare 2 “پیشرفته ترین تجربه” در تاریخ این فرنچایز خواهد بود، در حالی که Warzone 2 دارای “نوآوری های انقلابی” خواهد بود.

در مورد بلیزارد، این شرکت گفت که نتایج مالی شرکت در سه ماهه اول نسبت به سال قبل به دلیل عدم انتشار عمده کاهش یافته است. با نگاهی به آینده، بلیزارد یک افزونه WoW جدید، Dragonflight، همراه با Wrath of the Lich King Classic در دست ساخت دارد. علاوه بر این، بلیزارد به تازگی اعلام کرده است که Diablo Immortal در تاریخ 2 ژوئن برای موبایل عرضه می شود، در حالی که نسخه PC آن روز به صورت بتای باز عرضه می شود. علاوه بر این، بلیزارد گفت که توسعه Diablo 4 و Overwatch 2 “به خوبی در حال پیشرفت است”.

در حالی که داده های مالی اکتیویژن و بلیزارد نسبت به سال قبل کاهش یافته است، Candy Crush’s King گفت که رزرو خالص بازی نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش یافته است. تعداد بازیکنان در تمام بازی های کینگ در طول سال دو رقمی افزایش یافت.

انتشار سودهای اکتیویژن بلیزارد امروزه سنتی نبود و این شرکت کنفرانس تلفنی برگزار نکرد، ارائه رسمی ارائه نکرد یا راهنمایی مالی ارائه نکرد. این به دلیل پیشنهاد فروش اکتیویژن بلیزارد به مایکروسافت است. انتظار می‌رود این قرارداد در مقطعی در طول سال مالی مایکروسافت، یعنی در 30 ژوئن 2023 به پایان برسد. این قرارداد قبلاً توسط هیئت مدیره اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت تأیید شده است، اما هنوز موانع نظارتی از سوی دولت برطرف نشده است.

اخیراً، گروهی از سناتورهای آمریکایی – از جمله برنی سندرز و الیزابت وارن – گفته‌اند که «عمیقاً نگران» این فروش هستند، و به‌ویژه اینکه این فروش چه معنایی برای کارگران این شرکت می‌تواند داشته باشد.

اکتیویژن بلیزارد اخیراً تحت فشار و موشکافی در مورد فرهنگ محیط کار و همچنین بحث و جدل در مورد رئیس آن، بابی کوتیک، که متهم به اطلاع و پنهان کردن موارد آزار و اذیت جنسی و خشونت است، قرار گرفته است. کوتیک همچنین یک نفر را تهدید به کشتن کرده است.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.