منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اکتیویژن بلیزارد اکنون با عجله برای فروش شرکت توسط نیویورک از سوی نیویورک شکایت کرده است

اکتیویژن بلیزارد اکنون با عجله برای فروش شرکت توسط نیویورک از سوی نیویورک شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اکتیویژن بلیزارد اکنون با عجله برای فروش شرکت توسط نیویورک از سوی نیویورک شکایت کرده است

اکتیویژن بلیزارد اکنون با عجله برای فروش شرکت توسط نیویورک از سوی نیویورک شکایت کرده است

پس از انتشار اخباری مبنی بر خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت در یک معامله بی سابقه 70 میلیارد دلاری، شکایت جدیدی علیه ناشر بازی Call of Duty تشکیل شده است. این شکایت که توسط سیستم بازنشستگی نیویورک در 26 آوریل ارائه شد، ادعا می کند که عجله مدیر عامل بابی کوتیک برای فروش Activision به دنبال اتهامات سوء رفتار بر ارزش شرکت تأثیر منفی گذاشته و در نهایت سهام آنها را کاهش داده است.

به گفته اکسیوس، در این دادخواست ادعا شده است که کوتیک به دلیل «شخصی و مسئولیت خود در قبال محل کار آسیب دیده اکتیویژن» «نتوانسته در مذاکره برای فروش شرکت» اقدام کند. نیویورک ادعا می کند که این معامله نه تنها به دارایی های مالی آنها آسیب زد، بلکه راهی برای کوتیک و سایر مدیران اکتیویژن برای “فرار از مسئولیت نقض آشکار اعتمادشان” بود.

به لطف اقدامی که از سوی صدراعظم دلاور صادر شد، به نیویورک اجازه داده شد تا اکتیویژن را تحت فشار قرار دهد تا “کتاب های خود را باز کند و به طور بالقوه تخلفات را افشا کند.” نیویورک از اکتیویژن می خواهد تا تعدادی اسناد مربوط به قرارداد با مایکروسافت و همچنین اطلاعاتی در مورد سایر خریداران بالقوه، شرح مذاکرات فروش، یادداشت ها در هیئت مدیره و موارد دیگر ارائه دهد. هنگامی که GameSpot برای اظهار نظر در مورد این پرونده به اکتیویژن بلیزارد مراجعه کرد، سخنگوی آن گفت: “ما با ادعاهای مطرح شده در این شکایت موافق نیستیم و مشتاقانه منتظر ارائه استدلال های خود به دادگاه هستیم.

این اولین بار نیست که شهر Activision را برای اسناد داخلی تحت فشار قرار می دهد. بر اساس این گزارش، شهر نیویورک از پاییز گذشته درخواست گزارش هایی در مورد محل کار سمی اکتیویژن کرده است تا بفهمد کوتیک از سوء استفاده جنسی این شرکت چه می داند. این همچنین اولین شکایتی نیست که Activision به دلیل سوء مدیریت فاحش با آن مواجه است. از تابستان گذشته، این شرکت با یک دعوای آزار و اذیت فدرال، شکایت تبعیض، دعوای دسته جمعی، چهار دعوای حقوقی سهامداران، تحقیقات SEC و موارد دیگر برخورد کرده است. علاوه بر این، کوتیک خود متهم به پنهان کردن عمدی موارد آزار جنسی و تهدید به قتل یک کارمند است.

معامله مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد هنوز به طور کامل تایید نشده است. کارشناسان می گویند که خرید باید تحت نظارت نظارتی قرار گیرد، اگرچه انتظار می رود در پایان تصویب شود. اگر این اتفاق بیفتد، مایکروسافت مالک Activision Blizzard و تمام استودیوها و فرنچایزهای آن از جمله Call of Duty، Overwatch، Warcraft، Diablo و غیره خواهد بود.

در دیگر اخبار اکتیویژن بلیزارد، این شرکت اخیرا گزارش مالی سه ماهه خود را منتشر کرده است تا کاهش شدید درآمد، تعداد بازیکنان و فروش واحدهای Call of Duty را نشان دهد. برای سه ماهه منتهی به 31 مارس، اکتیویژن بلیزارد 1.77 میلیارد دلار درآمد ایجاد کرد که از 2.28 میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته افزایش داشت. با این حال، شایان ذکر است که هزینه بازی‌های ویدیویی در این سه ماهه به طور کلی در ایالات متحده کاهش یافته است.