منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اپل با حذف بازی هایی که مدتی است به روز نشده اند، توسعه دهندگان را ناراحت می کند

اپل با حذف بازی هایی که مدتی است به روز نشده اند، توسعه دهندگان را ناراحت می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اپل با حذف بازی هایی که مدتی است به روز نشده اند، توسعه دهندگان را ناراحت می کند

اپل با حذف بازی هایی که مدتی است به روز نشده اند، توسعه دهندگان را ناراحت می کند

اپل مبارزه با برنامه‌ها و بازی‌های موجود در اپ استور خود را آغاز کرده است که چندین سال است به‌روزرسانی نشده‌اند و خشم بسیاری از توسعه‌دهندگان بازی را برانگیخته است که نگهداری محصولات خود را در این پلتفرم متوقف کرده‌اند.

چندین توسعه‌دهنده بازی هفته گذشته پیام‌های ارسال شده توسط اپل را به اشتراک گذاشتند که نشان می‌داد بازی‌های آنها باید ظرف 30 روز آینده به‌روزرسانی شوند یا در خطر حذف کامل از اپ استور هستند. رابرت کابو از Protopop Games، خالق بازی پازل رایگان Motivoto، ایمیلی را که از اپل دریافت کرده بود به اشتراک گذاشت که از نیاز به به روز رسانی یک عنوان آماده و خطر شکستن آن ابراز ناامیدی کرد.

در حال پخش: بهترین بازی های موبایل برای سال 2021

“این جالب نیست” توییت های کابوه. «بازی‌های کنسول 2000 هنوز برای فروش در دسترس هستند. این یک مانع ناعادلانه برای توسعه دهندگان مستقل است.

Emilia Lazer-Walker، یکی دیگر از طراحان بازی در اپ استور، حالت را تکرار کرد بیش از دریافت همان اعلان از اپل. “بازی ها می توانند به عنوان اشیاء تکمیل شده وجود داشته باشند! این پروژه‌های رایگان برای به‌روزرسانی‌ها یا مدل‌های زنده مناسب نیستند، آنها آثار هنری کامل سال‌ها پیش هستند.»

مشکل به‌روزرسانی‌ها این است که می‌توانند سرمایه‌گذاری بزرگی از سوی توسعه‌دهندگان انجام دهند، به‌خصوص اگر یک بازی بر روی نسخه‌های قدیمی‌تر موتورهای بازی محبوب یا محیط‌های ساخته‌شده‌ای ساخته شده باشد که اپل از طریق IDE، Xcode خود ارائه می‌کند. این بدان معناست که توسعه‌دهندگان باید زمان خود را از پروژه‌های فعلی صرف کنند یا بدتر از آن، خطر ایجاد اختلال در بازی‌های موجود را برای پیروی از قانونی که بسیاری معتقدند اپل خودسرانه اعمال می‌کند، رعایت کنند.

لازم به ذکر است که اپل تنها شرکتی نیست که این کار را انجام می دهد. گوگل همین سیاست را در مورد برنامه‌های موجود در فروشگاه Play اعمال می‌کند و هر برنامه‌ای را که بیش از دو سال است به‌روزرسانی نشده است حذف می‌کند. این در حالی است که برنامه‌های قدیمی‌تر هنوز دانلود می‌شوند و طبق برنامه کار می‌کنند، که این امر باعث می‌شود که توسعه‌دهندگان کوچک‌تر حضور در هر دو فروشگاه را چالش‌برانگیزتر کنند.