منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اوبر و راک استار با FBI همکاری می کنند تا هکر GTA VI را پیدا کنند

اوبر و راک استار با FBI همکاری می کنند تا هکر GTA VI را پیدا کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اوبر و راک استار با FBI همکاری می کنند تا هکر GTA VI را پیدا کنند

گروه هکر Laspus از سال گذشته به سرورهای شرکت های بزرگی مانند مایکروسافت، انویدیا و سامسونگ حمله کرده است. اگرچه گزارش هایی مبنی بر دستگیری اعضای این گروه به گوش می رسید، اما هک بازی های اوبر و راک استار به عقیده بسیاری سرآغاز فعالیت مجدد این گروه بود. روسای Rockstar و Uber با پلیس فدرال ایالات متحده همکاری خواهند کرد تا هکر GTA VI و سایر اعضای گروه Laspus را پیدا کنند.

شرکت تاکسی اینترنتی Uber بیانیه‌ای منتشر کرد و رویدادهای اخیر را به گروه هکر Laspus مرتبط کرد: «ما معتقدیم که مهاجم یا مهاجمان با گروه هکر Laspus که در یک سال گذشته بسیار فعال بوده‌اند همسو هستند. این گروه از تکنیک های مشابهی برای هک شرکت هایی مانند مایکروسافت، سیسکو و سامسونگ استفاده کرده است. گزارش هایی وجود دارد مبنی بر اینکه آنها در آخر هفته به Rockstar Games نیز حمله کردند. ما از نزدیک با FBI و وزارت دادگستری ایالات متحده همکاری می کنیم و به حمایت از تلاش های آنها ادامه می دهیم.”

به گفته هکر GTA VI، کدهای منبع بازی های Rockstar به سرقت رفته است. او تهدید کرده است که سورس کد بازی های GTA V و GTA 6 را می فروشد و البته گزارش هایی وجود دارد که نشان می دهد راک استار مبلغ مشخصی را برای خرید اطلاعاتی که هکر در اختیار داشت پرداخت کرده و از انتشار اطلاعات بیشتر جلوگیری کرده است. روش فروش اطلاعات بسیار شبیه به نحوه کار Laspus است. این هکر حتی از نام TeapotUberHacker استفاده می کند که اشاره ای به هک شرکت اوبر است.

هک GTA VI

هکر GTA VI تحت تعقیب FBI

هکر GTA VI در پیامی جدید نوشته است که ممکن است به زودی اطلاعات بیشتری را فاش کند و حتی نسخه آزمایشی بازی GTA VI را در دسترس عموم قرار دهد. البته او به دنبال این است که از Rockstar Games پول جمع کند و به نظر می رسد که او به هدف خود رسیده است. همکاری دو شرکت اوبر و راک استار با پلیس فدرال آمریکا ممکن است منجر به پیدا شدن آخرین اعضای گروه به نام Laspus شود و در این صورت این فرد با مجازات شدیدی روبرو خواهد شد.

Rockstar Games با انتشار بیانیه ای به درز GTA VI پاسخ داد. این شرکت نوشت که از این که طرفداران به این شکل با بازی آشنا شدند بسیار ناراحت و ناامید شدند و اعلام رسمی آن در تاریخ بعدی اعلام خواهد شد. تحقیقات پلیس فدرال آمریکا برای یافتن هکر اوبر و راک استار ادامه دارد و هنوز به نتیجه ای نرسیده است. هکر GTA VI همچنین از دیروز هیچ پیام جدیدی ارسال نکرده و طبق گزارشات، تمامی حساب های کاربری خود را حذف کرده است.

منبع: TheGamer