منو سایت

امکان ساخت دنباله ای برای Disco Elysium بسیار کم است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
امکان ساخت دنباله ای برای Disco Elysium بسیار کم است

گزارش منتشر شده درباره اخراج سازنده و نویسنده بازی Disco Elysium با واکنش های متعددی همراه بود. طرفداران بازی با انتقاد از رفتار استودیو از دیگران خواستند تا بازی را کرک و غیرقانونی دانلود کنند تا پولی نصیب ناشر بازی نشود. استودیو ZA/UM، که در ابتدا توسط گروهی از هنرمندان از جمله رابرت کورویتس تأسیس شد، بازسازی شده است و مارتین لویگا، توسعه‌دهنده سابق بازی، می‌گوید که احتمال ادامه آن وجود دارد. بازی Disco Elysium ضعیف است و شرایط آنها مناسب نیست.

مارتین لویگا در گفتگوی اخیر اخراج رابرت کورویتز، هلن هندپری و البته طراح اصلی الکساندر روستوف را تایید کرد. او خروج آنها را “اجباری” خواند و گفت که آنها در حال کار بر روی دنباله Disco Elysium بودند که استودیو را ترک کردند، اما بازی سال ها تا انتشار فاصله داشت. صحبت های اخیر لویگا شرایط را پیچیده تر کرده و سرنوشت این RPG نامشخص است.

او در صحبت با GamePressure می گوید که “استودیو ZA/UM قادر به توسعه Disco Elysium 2 در شرایط فعلی نیست.” او اضافه کرد که نمی‌داند چند توسعه‌دهنده از بازی اول در استودیو باقی مانده‌اند تا روی بازی دوم کار کنند. این استودیو به طور رسمی ساخت دنباله ای برای Disco Elysium را اعلام نکرده است، اما گزارش هایی از توسعه آن منتشر شده است. بر اساس این گزارش، موفقیت بازی اصلی، مدیران و سرمایه گذاران را به فکر ساخت بازی دوم انداخته است.

دنباله ای برای Disco Elysium

دنباله Disco Elysium در برزخ

Leviga که یکی از توسعه دهندگان اصلی Disco Elysium است، در مورد امکان ساخت یک بازی جدید خارج از استودیوی ZA/UM صحبت کرد. به گفته او، رابرت کورویتز همچنان در حال ساخت بازی است و مشخص نیست که آیا بازی جدید آنها دنباله ای برای Disco Elysium خواهد بود یا خیر. لازم به ذکر است که طرفداران از سازندگان بازی حمایت کردند و گفتند که اسپانسر بازی جدید خود خواهند بود. کوروویتز شخصاً به رویدادهای اخیر واکنش نشان نداده و کار آینده خود را مشخص نکرده است.

آگهی استخدام استودیو ZA/UM از ساخت یک بازی علمی تخیلی خبر داد. جزئیاتی در مورد این بازی در دسترس نیست اما بازی جدید آنها Disco Elysium 2 نخواهد بود. طبق گزارش های اخیر احتمال ساخت بازی جدید بسیار اندک است. به گفته مارتین لویگا، هیچ دنباله ای برای Disco Elysium در دست ساخت نیست و ZA/UM هیچ برنامه ای برای این پروژه ندارد. آنها در حال کار روی بازی بعدی هستند و باید دید چه زمانی از آن رونمایی خواهند کرد. بازی Disco Elysium برای کنسول های بازی و کامپیوتر در دسترس است.

منبع: GameRant