منو سایت

امکان بازی آفلاین ایکس باکس وجود داشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
امکان بازی آفلاین ایکس باکس وجود داشت

مایکروسافت قوانین سختگیرانه ای در مورد مالکیت بازی دارد. اجرای هیچ یک از بازی ها بدون اتصال آنلاین امکان پذیر نیست و سیستم DRM کنسول ایکس باکس این اجازه را نمی دهد. مایکروسافت به تازگی از تغییرات گسترده ای در داشبورد ایکس باکس رونمایی کرده است و همچنین تغییرات قابل توجهی در اپلیکیشن موبایل ایجاد کرده است. طبق آخرین اخبار بازی، نیاز به اتصال آنلاین برای انجام بازی های خریداری شده برطرف می شود.

اعتراضات علیه Xbox Online DRM در چند ماه گذشته افزایش یافته است. دارندگان کنسول Xbox Series X از اینکه نمی توانند بازی هایی را که به صورت آفلاین خریداری کرده اند بدون اتصال به اینترنت بازی کنند، عصبانی هستند. اگر بخواهید بازی را از این طریق راه اندازی کنید، یک پیغام هشدار دریافت می کنید و باید کنسول را به اینترنت متصل کنید. طبق گزارش ها، نیاز به اتصال به اینترنت برای تعدادی از بازی ها حذف شده است و دارندگان کنسول ایکس باکس می توانند به صورت آفلاین از بازی لذت ببرند.

Hikikomori Media، در میان دیگر کانال های بازی یوتیوب، از حذف DRM آنلاین خبر داد. او چندین بازی را در سری های ایکس باکس و ایکس باکس وان آزمایش کرد و پیام هشدار دریافت نکرد. از بازی های تست شده باید به Resident Evil Village و Judgment اشاره کرد که با توجه به تغییرات جدید می توان به صورت کاملا آفلاین بازی کرد. البته تغییر جدید فقط برای بازی هایی اعمال می شود که خریداری شده اند.

بازی های ایکس باکس را به صورت آفلاین بازی کنید

بازی های ایکس باکس را به صورت آفلاین بازی کنید

بازی‌هایی که از طریق سازگاری با عقب برای نسل جدید منتشر شده‌اند همچنان به اتصال اینترنت نیاز دارند. اگر بازی شما مربوط به دوران Xbox 360 است، همچنان باید کنسول خود را به اینترنت متصل کنید. بازی های سرویس Xbox Game Pass نیز به اتصال کامل اینترنت نیاز دارند و حساب کاربری بازیکن باید قبل از شروع با سرورهای مایکروسافت همگام شود. این کانال یوتیوب اکثر بازی های دیجیتال را بدون مشکل دانلود کرده است و اگر بازی را خریداری کرده اید می توانید آن را به صورت آفلاین بازی کنید.

به گفته Hikikomori، داشتن دیسک بازی با بازی آفلاین یکسان نیست. به عنوان مثال، برخی از داده های Forza Horizon 5 روی دیسک هستند و بقیه باید دانلود شوند. پس از اتمام دانلود، می توانید بازی را به صورت آفلاین بررسی کنید. برخی دیگر از کاربران گفتند که امکان اجرای بازی های ایکس باکس به صورت آفلاین وجود دارد، اما قبل از اینکه بتوانند از ویژگی های کنسول استفاده کنند، حساب آنها باید حداقل یک بار با سرورهای مایکروسافت تأیید شود. اگر صاحب Xbox هستید، ویژگی جدید را امتحان کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: TheGamer