منو سایت

الدن رینگ – چگونه سر گیدئون آفنیر، دانای کل را شکست دهیم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
الدن رینگ - چگونه سر گیدئون آفنیر، دانای کل را شکست دهیم

با مرده مالیکت و مدفون شدن لیندل در خاکستر، وقت آن است که به Erdtree بروید و تاج و تخت را به دست آورید. متأسفانه جنگ هنوز تمام نشده است. برخی از سرسخت ترین باس ها در Elden Ring سر راه شما قرار می گیرند. اولین نفر در لیست: سر گیدئون آفنیر، دانای کل.

به عنوان رهبر میز گرد و یک دانشمند «دانای کل»، جای تعجب نیست که گیدئون به مجموعه ای چشمگیر از حملات ببالد. نبرد در اصل نمایشی از قدرتمندترین طلسم ها و طلسم های بازی است که قبلاً در نبردهای قبلی با باس ها با بسیاری از آنها روبرو شده اید. اگر می دانید که چگونه از این طلسم ها اجتناب کنید – یا بتوانید آنقدر فشار وارد کنید که او هرگز نتواند آنها را انجام دهد – این نبرد آسان است.

در حال پخش: تریلر داستان Elden Ring توضیح داده شده است

آمادگی برای نبرد

این یکی از آخرین نبردهای بازی است، بنابراین تا رسیدن به اینجا باید در سطح بالایی باشید. جایی در محدوده 150 ایده آل است. اسلحه خود را به حداکثر تراز کنید – + 25 برای سلاح های استاندارد یا +10 برای سلاح های منحصر به فرد.

در حالی که گیدئون آسیب استاندارد وارد می کند، خطرناک ترین حملات او به جادو، جهان یا آتش آسیب می زند. هر زرهی که بالاترین مقاومت در برابر بلایای طبیعی را داشته باشد بپوشید (ست لوسات در گروه بهترین است) و کمی جگر خشک شده مقاوم در برابر طلسم، آرامش و آتش مقاوم به همراه داشته باشید. مخلوط کردن Opaline Hardtear در Flask of Wondrous Physick شما نیز می تواند تفاوت ایجاد کند.

گیدئون در مورد جنون بسیار ضعیف استبنابراین مجموعه‌های با ایمان بالا باید به عجایب دیوانگی مورد علاقه شما مجهز شوند. برای جادوگران، ماه تاریک رانی و تاریکی ابدی بهترین طلسم های نبرد هستند.

در نهایت، احضار خاکستر معنوی می تواند کار سریعی را با گیدئون انجام دهد. شما چیزی می خواهید که می تواند آسیب زیادی را از نزدیک وارد کند – Black Knife Tiche یک گزینه عالی است، و همچنین اگر خودتان ساخت و ساز غوغا گرا را انجام دهید، Mimic Tear را نیز می خواهید.

چگونه سر گیدئون آفنیر، دانای کل را شکست دهیم

دنباله دار آزور یکی از مرگبارترین طلسم های گیدئون است.  وقتی می بینید پرتو انرژی آبی در حال شارژ شدن است، آماده باشید که از پشت تیرک بپرهیزید یا به دنبال پوشش باشید.
دنباله دار آزور یکی از مرگبارترین طلسم های گیدئون است. وقتی می بینید پرتو انرژی آبی در حال شارژ شدن است، آماده باشید که از پشت تیرک بپرهیزید یا به دنبال پوشش باشید.

اگر یک استراتژی وجود داشته باشد که می‌خواهید علیه گیدئون اجرا کنید، آن تهاجم مداوم است. طلسم های او قدرتمند هستند، اما تقریباً همه آنها پرتابه هایی با تمایلات قابل توجه هستند و حتی با یک حمله سبک به راحتی شکسته می شوند. بستن آن به دیوار اساساً آن را بی فایده می کند. هرچه سریعتر شکاف را ببندید و بیهوش کنید، آن را در فراموشی قفل کنید.

اگر از یک استراتژی برای مسافت های طولانی استفاده می کنید – چه طلسم و چه فلش – قطعاً می خواهید یک احضار روح تهاجمی را برای نبرد انتخاب کنید. گیدئون اکثر مرگبارترین جادوهای خود را از راه دور انجام خواهد داد. اگر بازیکن دیگری جلوی پرتاب‌های خود را بگیرد، به شما زمان می‌دهد تا حملات دوربرد خود را بدون نگرانی دائمی در مورد اجتناب از پرتاب‌های خود تنظیم کنید.

به محض اینکه برای اولین بار وارد عرصه می شوید، گیدئون سخنرانی خود را آغاز می کند. او تا زمانی که صحبتش را تمام نکرده باشد، پرخاشگر نمی شود، پس سریع به او نزدیک شوید و قبل از اینکه فرصتی برای دفاع از خود پیدا کند، مرگبارترین حمله خود را انجام دهید.

گیدئون هیچ آسیبی در غوغا نمی‌کند. در عوض، او بر انجام قوی ترین جادوها در بازی تکیه می کند. اینها جادوگرانی هستند که او در طول نبرد از آنها استفاده خواهد کرد:

  • دنباله دار او یک دنباله دار بزرگ گلینت استون را به سمت شما پرتاب می کند و گاهی اوقات تا چهار بار پشت سر هم طلسم می کند. برای جلوگیری از آسیب از کناره ها اجتناب کنید.
  • دنباله دار آزور این پرتو انرژی عظیمی را آزاد می کند که اگر در مسیر آن گیر بیفتید می تواند به راحتی به شما شلیک کند. خوشبختانه شارژ بسیار خوب تلگراف شده است. درست قبل از اینکه پرتو را رها کند به پهلو بچرخید.
  • فالانکس کاریان. او رنگین کمانی از شمشیرهای جادویی را بالای سر خود فرا می خواند که اگر خیلی نزدیک شوید به سمت شما شلیک می کند. به محض شلیک گلوله‌ها، می‌توانید با غلتیدن به طرفین از پرتاب‌ها جلوگیری کنید.
  • کینه ورزی ریکارد یک جمجمه قرمز بزرگ به سمت شما شنا می کند و مدتی قبل از ناپدید شدن شما را دنبال می کند. کمی بعد، رد قرمزی که در هوا به جا مانده از جمجمه شروع به انفجار می کند، از جایی که طلسم زده شده است شروع می شود و در جایی که جمجمه ناپدید شده به پایان می رسد. هر چقدر هم که تهدید کننده باشد، خود جمجمه در واقع هیچ آسیبی وارد نمی کند. فقط به مسیری که می روید توجه کنید و قبل از شروع انفجارهای AOE از مسیر خارج شوید.
تاریکی ابدی می تواند بیشتر جادوگران گیدئون از جمله دنباله دار را تغییر مسیر دهد.
تاریکی ابدی می تواند بیشتر جادوگران گیدئون از جمله دنباله دار را تغییر مسیر دهد.

با ایستادن پشت یکی از ستون های پراکنده در سراسر اتاق می توان از همه این جادوها جلوگیری کرد. همچنین، اگر هوش لازم برای شرط بندی روی آن را دارید، تاریکی ابدی می تواند کمک بزرگی باشد. پورتالی ایجاد می کند که تقریباً تمام طلسم های گیدئون را تغییر مسیر داده و جذب می کند و به شما زمان می دهد تا روی حمله تمرکز کنید. بهتر است، با ماه تاریک رانی به او ضربه بزنید تا توانایی او در طلسم کردن کاملاً خاموش شود.

بین حلقه ها وارد شوید تا از آسیب طلسم نور حلقه سه گانه جلوگیری کنید.
بین حلقه ها وارد شوید تا از آسیب طلسم نور حلقه سه گانه جلوگیری کنید.

اینها جادوهایی است که گیدئون در طول نبرد انجام خواهد داد:

  • آیین شعله سیاه. او دایره‌ای از شعله‌های سیاه را در اطراف خود احضار می‌کند که در صورت اتصال، به مرور زمان به شما آسیب خواهند رساند. فقط از آن فاصله بگیرید تا از AOE جلوگیری کنید.
  • حلقه های سه گانه نور. او قبل از اینکه لحظه ای بعد به گیدئون بازگردد، سه حلقه مقدس بزرگ را که در خطوط مستقیم به سمت شما پراکنده شده اند شلیک می کند. برای اجتناب از بین حلقه ها وارد شوید یا از طریق آنها اجتناب کنید. آماده باشید که وقتی مثل بومرنگ برگشتند از آنها دوری کنید.
  • قانون علیت. قبل از اینکه حلقه الدن را روی سینه‌اش بسازد، با دستانش به پهلو اشاره می‌کند. پس از پنج بار ضربه، حلقه منفجر می شود. سعی کنید آخرین شلیک را با یک پرتابه از راه دور وارد کنید تا آسیبی نبینید.
  • آلنا ایونیا. او به هوا می پرد و تبدیل به نیلوفر آبی می شود، قبل از اینکه دوباره به زمین سقوط کند و در یک انفجار AOE مقدار زیادی پوسیدگی قرمز مایل به قرمز را ایجاد کند. در حالی که جاده در هوا معلق است از جاده فرار کنید.
  • بلادبون او موجی از شعله خون را به سمت شما پرتاب می کند و باعث خونریزی می شود. فقط از محدوده خارج شوید یا وقتی تمام شد به عقب برگردید.

باز هم، گیدئون در برابر آسیب غوغا بسیار ضعیف است. اگرچه طلسم های او قدرتمند هستند، اما همه آنها را می توان به راحتی شکست. جلوی او را بگیرید، حمله را متوقف نکنید و می توانید قبل از اینکه حتی فرصتی برای انجام بیشتر جادوهای خود داشته باشد، او را شکست دهید. وقتی او را بکشید، با 150000 رون، مجموعه دانای کل و عصای دانای کل پاداش خواهید گرفت. اکنون زمان حرکت و رویارویی با گادفری، اولین لرد پیر است.

GameSpot می تواند از پیشنهادات خرده فروشی کمیسیون دریافت کند.