منو سایت

الدن رینگ برنده بازی سال در جوایز بازی ژاپن شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
الدن رینگ برنده بازی سال در جوایز بازی ژاپن شد

بر اساس آخرین اخبار بازی، در جریان جوایز بازی ژاپن 2022، Elden Ring بهترین بازی سال را دریافت کرد. هیدتاکا میازاکی، کارگردان Elden Ring که در این مراسم حضور داشت، جایزه مذکور را شخصا دریافت کرد.

جوایز بازی ژاپن یک رویداد سالانه است که توسط وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن برگزار می شود. این مراسم که از سال 96 آغاز شد، از برترین آثار صنعت بازی های رایانه ای تجلیل می شود. آخرین دور مراسم مذکور اخیرا برگزار شد و در قالب آن جوایزی به بسیاری از بازی های معروف و محبوب سال های 2021 و 2022 اهدا شد.

بر همین اساس، بازی Elden Ring که دستاوردهای بسیاری دارد و به عنوان بهترین اثر قرن گذشته شناخته می شود، جایزه بهترین بازی سال را از آن خود کرد. جایزه بازی ژاپن در معرفی Elden Ring به عنوان بهترین بازی سال در قالب رای عمومی گفت: این بازی که دنیایی تاریک و خارق العاده را با حجم زیاد و کیفیت فوق العاده به تصویر می کشد، بی نظیر است. پشتیبانی از طرف بازیکنان بود. بازیکنان در نظرات خود عنوان کردند که بازی Elden Ring یک اثر عالی و فوق العاده با کیفیت است.

هیدتاکا میازاکی کارگردان Elden Ring و خالق سری Dark Souls برنده جایزه وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن شده است. این جایزه به فرد یا سازمانی تعلق می گیرد که سهم عمده ای در رشد صنعت بازی های ویدیویی ژاپن داشته باشد. در کنار جایزه بازی سال، الدن رینگ از جمله آثاری بود که جایزه دستاورد را دریافت کرد. 10 اثر برنده این جایزه شده اند که از جمله آنها می توان به بازی های Horizon Forbidden West، Resident Evil Village و Pokemon Legends Arceus اشاره کرد.

Elden Ring بهترین بازی Elden Ring سال

رمزگذاری یکی از بی نظیرترین کارهای سال های اخیر است

جایزه ویژه طراحان بازی که توسط یک هیئت 9 نفره از بازی‌سازان ژاپنی از جمله ماساهیرو ساکورای، خالق سری Smash Bros و هیدکی کامیا، از استودیو PlatinumGames انتخاب می‌شود، به Inscryption تعلق گرفت. ماساهیرو ساکورای درباره بازی مستقل منتشر شده توسط Devolver Digital گفت: “Inscryption یک بازی بسیار منحصر به فرد است و من در توضیح ویژگی های آن تردید دارم. این اثر بر اساس کارت ساخته شده است، اما داستان آن به دلیل زمان و مکان، فضاسازی و فراداستان عجیب به شکلی غیرمنتظره پیش می‌رود. بازی Inscryption قطعا تجربه منحصر به فردی را ارائه می دهد که در عین حال بسیار لذت بخش است. اهدای جایزه ویژه طراح اثر با نظر مثبت اعضای هیئت داوران همراه بود. اگر اولین بار است که نام Inscryption را می شنوید، خوش شانس هستید. توصیه می کنیم این بازی را بدون کاوش در محتوای آن یا کسب اطلاعات بیشتر امتحان کنید.

فقط بازی‌هایی که بین ۱ آوریل ۲۰۲۱ تا ۳۱ مارس ۲۰۲۲ (۱۲ آوریل ۱۴۰۰ تا ۱۱ آوریل ۱۴۰۱) در ژاپن منتشر شده‌اند، واجد شرایط شرکت در رویداد Japan Game Awards 2022 هستند. با این حال، این فقط شامل بازی‌های منتشر شده در سال 2021 می‌شود. لیست برندگان رویداد به شرح زیر است:

بهترین بازی سال:

جایزه دستاورد:

 • حلقه الدن
 • Final Fantasy XIV: Endwalker
 • Ghostwire: توکیو
 • افق غرب ممنوع
 • کربی و سرزمین فراموش شده
 • یک جمله گمشده
 • Pokémon Legends Arceus
 • دهکده رزیدنت ایول
 • آسمان: فرزندان نور
 • داستان های ظهور

جایزه پرفروش ترین بازی:

 • Pokémon Brilliant Diamond و Pokémon Shining Pearl

جایزه وزیر اقتصاد، تجارت و صنعت

 • هیدتاکا میازاکی

جایزه جهانی – بازی ژاپنی

 • Pokémon Brilliant Diamond و Pokémon Shining Pearl

جایزه جهانی – بازی غیر ژاپنی

جایزه ویژه برای طراحان بازی

نظر شما در مورد نامزدی بازی سال Elden Ring در جایزه بازی ژاپن 2022 چیست؟ آیا این اثر شایسته جایزه مذکور است؟ آیا این جایزه بازی Elden Ring راه را برای جوایز بیشتر هموار می کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Video Games Chronicle