منو سایت

اطلاعات فروش بازی Resident Evil Village اعلام شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اطلاعات فروش بازی Resident Evil Village اعلام شد

طبق آخرین اخبار منتشر شده از بازی، کپکام آمار فروش بازی Resident Evil Village را اعلام کرد. تخمین زده می شود که بیش از 6.1 میلیون نسخه از این اثر در سراسر جهان فروخته شده است.

Capcom، ناشر مجموعه هایی مانند Resident Evil، Monster Hunter، Street Fighter، Mega Man و Devil May Cry به تازگی آخرین گزارش مالی خود را منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، فروش جهانی بازی Resident Evil Village بیش از 6.1 میلیون نسخه است.

در چهار روز اول اکران Resident Evil Village بیش از سه میلیون نسخه از این اثر به فروش رفت. این امر Resident Evil Village را به سومین سری موفق Resident Evil از نظر سریع ترین فروش تبدیل کرد. از این نظر، این اثر معادل Resident Evil 2 است که در سال 2019 منتشر شد. فروش Resident Evil Village در ماه جولای به 4.5 میلیون نسخه رسید و سه ماه بعد به پنج میلیون نسخه رسید. علاوه بر این، Resident Evil Village موفق ترین نسخه از سری Resident Evil در فروشگاه استیم است.

در بخشی از گزارش مالی کپکام آمده است که مجموع فروش بازی های رزیدنت اویل از زمان انتشار اولین اثر آن 125 میلیون نسخه بوده است. در سال 1996 اولین بازی از این سری به کارگردانی شینجی میکامی و تهیه کنندگی توکورو فوجیوارا بر روی کنسول پلی استیشن منتشر شد.

روستای رزیدنت اویل روستای رزیدنت اویل

در Resident Evil Village، دوباره Eaton Winters را کنترل می کنید

محبوبیت رزیدنت اویل عنوان پرفروش ترین سریال تاریخ کپکام را برای این سری به ارمغان آورد. علاوه بر این، سری Resident Evil در حال حاضر به عنوان پرفروش ترین سری بازی های ویدئویی ترسناک در تاریخ شناخته می شود. شهرت و محبوبیت این سریال، شرکت های فعال در زمینه فیلم و سریال را متقاعد کرده است تا از آن اقتباس هایی انجام دهند. تاکنون آثار مختلفی ساخته و منتشر شده است که از آن جمله می توان به مجموعه فیلم Resident Evil با بازی میلا یوویچ اشاره کرد. نتفلیکس همچنین سریالی بر اساس سریال Resident Evil تولید کرده است که در ماه جولای پخش خواهد شد.

پس از رزیدنت اویل، پرفروش‌ترین سری‌های کپکام شامل Monster Hunter و Street Fighter می‌شود که به ترتیب با فروش 80 میلیون نسخه و 47 میلیون نسخه فروش داشتند. Mega Man (37 میلیون نسخه)، Devil May Cry (25 میلیون نسخه) و Dead Rising (15 میلیون نسخه) در رتبه های چهارم تا ششم این جدول قرار دارند. لازم به ذکر است که فروش Monster Hunter Rise از 9 میلیون نسخه فراتر رفته است.

نظر شما در مورد آمار فروش بازی Resident Evil Village چیست؟ آیا انجام این کار انتظارات را برآورده کرد یا انتظار فروش بیشتری داشتید؟ به نظر شما این کار چقدر در جذب بازیکن موفق است؟ به ما بگویید چه فکر می کنید.

منبع: VG247