منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اسکوئر انیکس می‌خواهد استودیوهای بازی جدیدی راه‌اندازی کند، اگرچه تنها سه تا از آنها را می‌فروشد

اسکوئر انیکس می‌خواهد استودیوهای بازی جدیدی راه‌اندازی کند، اگرچه تنها سه تا از آنها را می‌فروشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اسکوئر انیکس می‌خواهد استودیوهای بازی جدیدی راه‌اندازی کند، اگرچه تنها سه تا از آنها را می‌فروشد

اسکوئر انیکس می‌خواهد استودیوهای بازی جدیدی راه‌اندازی کند، اگرچه تنها سه تا از آنها را می‌فروشد

اسکوئر انیکس بیانیه درآمد خود را برای سال مالی گذشته منتشر کرده است و در میان دریایی از داده ها و ارقام فروش، حقایق جالبی وجود دارد، از جمله این واقعیت که اسکوئر انیکس می خواهد استودیوهای بازی جدیدی راه اندازی کند.

معمولا ناشری که می خواهد استودیوهای بازی بیشتری بسازد یا خریداری کند کاملا منطقی است. اما این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که اسکوئر انیکس اعلام کرد سه استودیو بزرگ – کریستال داینامیکس، ایدوس مونترال و اسکوئر انیکس مونترال – را به قیمت 300 میلیون دلار به گروه Embracer می‌فروشد. اسکوئر انیکس همچنین می خواهد پس از فروش آدرس های IP بزرگی مانند Tomb Raider و Deus Ex به همراه استودیوهای فوق الذکر خود، “یک IP پایدار” ایجاد کند.

تحلیلگران در حال تئوری فروش برخی از استودیوهای اصلی غربی آن هستند و IP بخشی از تلاش های Square Enix ژاپن برای “تمركز مجدد” استودیوهای ژاپنی خود است. اگر اینطور باشد، اسکوئر انیکس احتمالا به دنبال خرید یا توسعه استودیوهای جدید در ژاپن و نه در سایر نقاط جهان است.

یکی از دلایل اصلی فروش Square Enix به برخی از استودیوها و IP های خارج از کشور، استفاده از پول برای “تسریع در راه اندازی و کسب درآمد کسب و کارهای جدید با حرکت رو به جلو در حوزه های تمرکز” است که شامل بلاک چین، هوش مصنوعی و ابر است.

به عبارت دیگر، Square Enix فناوری NFT و بلاک چین را دو برابر می کند. بخشی از “استراتژی تجاری میان مدت” Square Enix تمرکز تازه کشف شده بر “سرگرمی های بلاک چین” است که شامل تمایل به انتشار NFT های انحصاری و ایجاد “نام تجاری و IP جدید NFT” است.

به این ترتیب، در تعدادی از شرکت‌های متمرکز بر بلاک چین، مانند Animoca Brands، با تمرکز بر وب 3.0، و The Sandbox، “متاور غیرمتمرکز” سرمایه‌گذاری کرده است. او همچنین در Ubitus، یک شرکت بازی ابری مستقر در ژاپن، سرمایه گذاری می کند. اسکوئر انیکس توضیح می‌دهد که در حال بررسی تعدادی سرمایه‌گذاری دیگر مربوط به بلاک چین و خدمات ابری است که در گزارش ذکر نشده است.

تمرکز جدید اسکوئر انیکس بر NFT و بلاک چین درست زمانی است که NFT و بازار ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین سقوط می کند، به طوری که وال استریت ژورنال اخیرا گزارش داده است که بازار NFT در حال سقوط است. بر اساس گزارش WSJ، فروش NFT از سپتامبر 2021 تا کنون 92 درصد کاهش یافته است و تعداد «پرتفوی‌های فعال» (که به عنوان صاحبان یا فروشندگان NFT نیز شناخته می‌شوند) از نوامبر 88 درصد کاهش یافته است.

این باعث می‌شود که اسکوئر انیکس در حال حاضر منابع خود را به بدترین شکل ممکن به NFT و بلاک چین اختصاص دهد، اما Square Enix تنها شرکت بازی نیست که هنوز تلاش می‌کند وارد فضای NFT شود. شرکت هایی مانند یوبی سافت نیز برخی از اشکال فناوری بلاک چین را در بازی ها و تجربه خود ابراز علاقه کرده اند (یا قبلاً آن را پیاده سازی کرده اند).

با وجود تصمیمات شرکت در مورد NFT، Square Enix در سال مالی گذشته عملکرد خوبی داشت و فروش خالص و سود به رکوردهای جدیدی برای کل سال رسید. اسکوئر انیکس به صراحت از آخرین افزونه MMORPG Final Fantasy XIV، Endwalker، به عنوان “سهم عمده” در تجارت بازی این شرکت یاد می کند.