منو سایت

اسپین آف جدید یاکوزا بدون دوبله انگلیسی منتشر خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اسپین آف جدید یاکوزا بدون دوبله انگلیسی منتشر خواهد شد

طبق جدیدترین اخبار بازی، Masayoshi Yokoyama که به عنوان تهیه کننده سریال Yakuza شناخته می شود، اعلام کرد که اسپین آف جدید Yakuza با نام Like a Dragon: Ishin دوبله انگلیسی نخواهد داشت.

به تازگی و در جریان قسمت جدید رویداد State of Play، سگا و استودیو Ryu Ga Gotoku اثر جدید سری Yakuza را معرفی کردند. این بازی که با نام Like a Dragon: Ishin شناخته می شود، در دوران باکوماتسو (قرن 19) جریان دارد و داستان تلاش های ساکاموتو ریوما برای یافتن قاتل اربابش را روایت می کند.

Tojo Dojo، جامعه طرفداران سریال Yakuza، اخیراً مصاحبه ای با تهیه کننده سریال Masayoshi Yokoyama ترجمه کرده است. در قالب این مصاحبه مشخص است که بازی جانبی جدید یاکوزا تنها با صداگذاری ژاپنی و زیرنویس به زبان های مختلف منتشر می شود. این روند برای سری Yakuza تازگی ندارد و اکثر آثار این مجموعه فقط از صداپیشگی ژاپنی استفاده می کنند. در همین حال، بازی های Yakuza و Yakuza: Like a Dragon دوبله انگلیسی دارند.

ماسایوشی یوکویاما در مصاحبه خود در مورد تاثیر پیشرفت های تکنولوژیکی در همگام سازی انیمیشن های صورت شخصیت ها با زبان های مختلف صحبت می کند. او همچنین اشاره کرد که فکر می کند مخاطبان انگلیسی زبان عموماً دوبله را به زیرنویس ترجیح می دهند.

اسپین آف جدید Yakuza از Like a Dragon: Ishin

اکثر آثار مجموعه یاکوزا دوبله انگلیسی ندارند

تهیه کننده مجموعه Yakuza خاطرنشان کرد که Yakuza 0 یکی از موفق ترین عناوین این مجموعه و عامل اصلی موفقیت غافلگیرکننده آن بر روی پلتفرم PC است که دارای صداپیشگی منحصراً ژاپنی است. ماسایوشی یوکویاما همچنین گویش منحصربه‌فرد پیش از دوره میجی را که در Like a Dragon: Ishin نشان داده شده است، به عنوان یکی از دلایل عدم وجود دوبله انگلیسی ذکر کرد.

تهیه کننده سریال Yakuza گفت: “واژگان منحصر به فرد و نحوه صحبت مردم در دوره باکوماتسو دیالوگ را بسیار طولانی کرد. بنابراین ما نتوانستیم آنها را به انگلیسی ترجمه کنیم. در بازی Like a Dragon: Ishin از زیرنویس استفاده خواهیم کرد.

Like a Dragon: Ishin در تاریخ 21 فوریه 2023 (2 مارس 1401) برای پلی استیشن 4، پلی استیشن 5، رایانه شخصی، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری اس و ایکس باکس سری ایکس منتشر خواهد شد. نظر شما در مورد عدم دوبله انگلیسی چیست؟ در اسپین آف جدید یاکوزا؟ آیا از این کار استقبال می‌کنید یا ترجیح می‌دهید اثر مذکور از انگلیسی استفاده کند؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: PC Gamer