منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • استودیو سازنده سریال Yakuza می گوید نام خود را به Like a Dragon تغییر خواهد داد

استودیو سازنده سریال Yakuza می گوید نام خود را به Like a Dragon تغییر خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
استودیو سازنده سریال Yakuza می گوید نام خود را به Like a Dragon تغییر خواهد داد

طبق جدیدترین اخبار بازی، Masayoshi Yokoyama که به عنوان رئیس استودیو Ryu Ga Gotoku شناخته می شود، اعلام کرد که سری Yakuza تغییر نام داده و از این پس این سری با نام Like a Dragon شناخته می شود.

از زمان شروع سریال Yakuza، این سریال در ژاپن و سایر کشورهای جهان نام های متفاوتی داشته است. نام اصلی این سریال در ژاپن Like a Dragon است. این نام در زبان ژاپنی Ryu Ga Gotoku است که همان نام استودیو سازنده آن است. این در حالی است که در سایر کشورهای دنیا سریال مذکور به عنوان سریال یاکوزا معرفی می شود. اکنون این روند تغییر کرده است و استودیو Ryu Ga Gotoku با کنار گذاشتن نام Yakuza، سریال مذکور را با نام Like a Dragon در سراسر جهان در دسترس قرار می‌دهد.

حال این سوال پیش می آید که چرا استودیو Ryu Ga Gotoku چنین تصمیمی گرفت؟ ماسایوشی یوکویاما، رئیس استودیوی Ryu Ga Gotoku در مصاحبه ای با رسانه IGN در این مورد صحبت کرد و توضیح داد که استفاده از دو کلمه Yakuza و Like a Dragon در نام بازی Yakuza: Like a Dragon اساسا آزمایشی برای تغییر نام بازی است. سریال . لازم به ذکر است که اثر مذکور در ژاپن با نام Ryu Ga Gotoku 7 شناخته می شود.

ماسایوشی یوکویاما در این باره گفت: «هفتمین بازی اصلی از سری Yakuza با نام Yakuza: Like a Dragon منتشر شد. متوجه شدیم که اگر ناگهان این بازی را بدون عبارت Yakuza منتشر کنیم، بازیکنان گیج می‌شوند و می‌گویند این بازی چیست؟ سریال Yakuza چه شد؟ بازخوردها برای Like a Dragon بسیار مثبت بوده است. این به ما اعتماد به نفس داد تا کلمه یاکوزا را کنار بگذاریم و سریال را با نام مثل اژدها ادامه دهیم.”

سری Yakuza به Yakuza تغییر نام داده است

سه بازی جدید یاکوزا با نام Like a Dragon منتشر می شوند

ماسایوشی یوکویاما در ادامه توضیح داد که حتی با به تصویر کشیدن جنایات زیرزمینی، سریال Like a Dragon دیگر لزوماً بر یاکوزا تمرکز نمی کند. این یکی از دلایلی است که استودیو Ryu Ga Gotoku نام Yakuza را حذف کرده و مانند یک اژدها را جایگزین آن کرده است.

ریو گا گوتوکو، رئیس استودیو، گفت: «جایگزینی سریال Yakuza با Like a Dragon دلایل داستانی نیز دارد. ما همچنان جهان اموات جنایتکار را نشان خواهیم داد، اما دیگر روی یاکوزا تمرکز نخواهیم کرد. بنابراین منطقی است که کلمه یاکوزا را از نام سریال حذف کنیم. اگر می خواستیم روند گذشته را ادامه دهیم، باید اثر جدید مجموعه به نام Yakuza: Ishin را معرفی می کردیم. این درست نیست؛ چون این بازی ربطی به یاکوزا ندارد. بنابراین نام Like a Dragon: Ishin برای این اثر منطقی تر است.

در سال های آینده بازی های جدیدی از سری Yakuza منتشر خواهد شد. اولین اثر جدید بازی Like a Dragon: Ishin است که در 21 فوریه 2023 (2 مارس) منتشر خواهد شد. در ادامه این اثر، بازی Like a Dragon Gaiden: The Man Who Erased His Name در سال 2023 عرضه خواهد شد.هشتمین بازی اصلی از سری Yakuza با عنوان Like a Dragon 8 در سال 2024 منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد تغییر نام سریال Yakuza و یکنواختی نام سریال در سراسر جهان چیست؟ آیا با معرفی این سریال به نام مثل اژدها مشکلی ندارید؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: Gamingbolt