منو سایت

از عدم وجود سرور گرفته تا تأیید شماره تلفن همراه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
از عدم وجود سرور گرفته تا تأیید شماره تلفن همراه

انتشار رایگان بازی Overwatch 2 یعنی هر بازیکنی با سیستم یا کنسول بازی مناسب می تواند به بازی دسترسی داشته باشد. سرورهای Overwatch 2 برای رسیدگی به این حجم آماده نبودند و از زمان عرضه آن در روز گذشته، چندین مشکل گزارش شده است. بازی Overwatch 2 از بارگذاری بیش از حد سرورها تا نیاز به تأیید شماره تلفن همراه خود، در زیر به همه آنها خواهیم پرداخت.

یکی از بزرگترین مشکلات بازی Overwatch 2 نیاز به تایید شماره موبایل است. استفاده از بازی بدون افزودن شماره موبایل به حساب کاربری امکان پذیر نیست. بسیاری از بازیکنان نوشته اند که پیامک تایید دریافت نمی کنند، بلیزارد هیچ شماره موبایلی را قبول نمی کند. تلفن های قراردادی و پرداختی که خریدار با اپراتور تلفن همراه قرارداد ثابت امضا می کند، پذیرفته نمی شود. شماره تلفن باید کاملا رایگان و در دسترس شخص باشد.

بسیاری از بازیکنان نوشتند که خانواده آنها توانایی پرداخت کل مبلغ یک تلفن همراه را ندارند و از طرح های قرارداد استفاده می کنند. خیلی ها چنین شرایط بازی را توهین می دانند. در پاسخ، بلیزارد گزینه تایید تلفن همراه را برای بازیکنان قدیمی Overwatch حذف کرد. افرادی که مشهور هستند و مدت زیادی است که Overwatch را بازی می کنند می توانند بدون تأیید تلفن همراه بازی کنند. بلیزارد می گوید که این ویژگی حذف نمی شود و از این استراتژی برای مبارزه با متقلب ها و هکرها استفاده می شود.

مشکلات Overwatch 2

مشکلات Overwatch 2

نکته اصلی این است که اگر منطقه حساب شما آمریکا یا کشور دیگری باشد، نمی توانید شماره موبایل ایرانی اضافه کنید. برای این کار باید دامنه حساب Battlenet را تغییر دهید، این کار فقط با ارسال پیام به بخش پشتیبانی امکان پذیر است. اکنون می توانید یک حساب کاربری جدید در منطقه ایران ایجاد کنید. از دیگر مشکلات بازی Overwatch 2 باید به شلوغی سرورها اشاره کرد. بسیاری از بازیکنان هنوز نمی توانند وارد سیستم شوند و روند خواستگاری برای آنها قفل شده است.

از طرفی بازی Overwatch 2 با حملات DDoS مواجه شد و هکرها به سرورهای بازی حمله کردند. این باعث شد که بازی در روز اول تقریباً در دسترس نباشد. سرورهای Overwatch 1 نیز بسته شده و امکان بازگشت به این بازی وجود ندارد. مشکلات اتصال به سرور همچنان پابرجاست و حتی در صورت پیدا شدن سرور باید ساعت ها منتظر بمانید تا وارد بازی شوید. سازندگان بلیزارد انتظار چنین مشکلاتی را نداشتند و روز اول انتشار بازی را با مشکلات فراوان به پایان رساندند.

علاوه بر همه مشکلات، گیمرهای ایرانی باید با فیلترینگ سرویس های بازی دست و پنجه نرم کنند. دسترسی به بازی بدون استفاده از ابزارهای ضد ممنوعیت غیرممکن است. کاربران کنسول نیز می‌توانستند از طریق DNS به بازی متصل شوند، اما مشکلات اساسی همچنان پابرجاست.

منبع: IGN