منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • ارزش سهام CD Projekt به یک چهارم زمان قبل از انتشار Cyberpunk 2077 رسید.

ارزش سهام CD Projekt به یک چهارم زمان قبل از انتشار Cyberpunk 2077 رسید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
ارزش سهام CD Projekt به یک چهارم زمان قبل از انتشار Cyberpunk 2077 رسید.

سی دی پراجکت با انتشار آثار موفقی مانند سری The Witcher و فروش دیجیتالی آثار مختلف از طریق فروشگاه GOG موفق شده است عنوان ارزشمندترین شرکت فعال در صنعت بازی های ویدیویی در اروپا را از آن خود کند. حال طبق آخرین اخبار بازی، به دلیل مشکلات و شکست های مختلف Cyberpunk 2077، ارزش سهام CD Projekt به شدت کاهش یافته است.

در سال 2015، CD Projekt بازی The Witcher 3: Wild Hunt را منتشر کرد که یکی از بهترین آثار تاریخ صنعت بازی های ویدیویی است. این اثر نه تنها توانست نظر مثبت منتقدان را به خود جلب کند و جوایز متعددی را از آن خود کند، بلکه فروش بیش از 40 میلیون نسخه از آن و تبدیل شدن به یکی از پرفروش ترین آثار تمام دوران نشان از استقبال عمومی از بازی Witcher 3 دارد. در این مدت کمپانی سی دی پراجکت در دوران اوج خود بود و بسیاری از بازیکنان برای ارائه کار بعدی خود لحظه شماری می کردند. در ماه می 2020، CD Projekt به عنوان با ارزش ترین شرکت در صنعت بازی های ویدیویی در اروپا، بالاتر از Ubisoft معرفی شد.

بدون شک دلیل اصلی این دستاورد CD Projekt عملکرد عالی The Witcher 3: Wild Hunt بوده است. با این حال، معرفی بازی Cyberpunk 2077 و توجه میلیون ها بازیکن بی تاثیر نماند. متاسفانه بازی Cyberpunk 2077 به هیچ وجه عرضه موفقی نبود و مشکلات فراوان آن نارضایتی بازیکنان را به همراه داشت. اکنون، تقریباً دو سال پس از انتشار فاجعه بار Cyberpunk 2077، ارزش سهام CD Projekt به یک چهارم زمان قبل از انتشار اثر مذکور رسیده است.

این اطلاعات توسط Business Insider Poland منتشر شده است. بر اساس این گزارش، ارزش سهام CD Projekt از زمان انتشار Cyberpunk 2077 بیش از 75 درصد کاهش یافته است. در بخشی از گزارش رسانه ها آمده است که CD Projekt در اوج خود بیش از 40 میلیارد زلوتی لهستان (8.4 میلیارد دلار) ارزش داشت. این در حالی است که در چند سال گذشته ارزش شرکت مذکور به حدود 10 میلیارد زلوتی لهستان (2.1 میلیارد دلار) رسیده است.

ارزش سهام Cyberpunk 2077 CD Projekt

Cyberpunk 2077 دلیل اصلی کاهش ارزش سهام CD Projekt است

کاهش قابل توجه ارزش سهام CD Projekt را می توان به انتشار ناامید کننده Cyberpunk 2077 نسبت داد. این اثر از انواع باگ ها، خرابی ها و مشکلات عملکردی رنج می برد به طوری که در طول انتشار خود به عنوان یک بازی غیرقابل بازی به حساب می آمد. با توجه به این موارد فروشگاه پلی استیشن بازی Cyberpunk 2077 را حذف کرد و مبلغ پرداختی بازیکنان به آنها بازگردانده شد. Media Business Insider Poland در گزارش خود اعلام کرد که CD Projekt در حال حاضر نمی تواند بزرگترین شرکت فعال در صنعت بازی های ویدیویی در لهستان باشد. این عنوان اکنون متعلق به Techland، توسعه دهنده سری Dying Light است.

کار سی دی پراجکت به آثار بزرگی مانند The Witcher 3: Wild Hunt و Cyberpunk 2077 ختم نمی شود. این کمپانی اخیرا بازی جدیدی به نام Gwent: Rogue Mage منتشر کرده است. این اثر انفرادی از بازی کارتی Gwent متعلق به دنیای Witcher الهام گرفته شده است. Vladimir Tortsev کارگردان بازی Gwent: Rogue Mage درباره این بازی گفت: این بازی به این دلیل منتشر شد که متوجه شدیم سال ها پس از انتشار The Witcher 3، تعداد قابل توجهی از بازیکنان همچنان خواهان تجربه PvE از Gwent هستند.

نظر شما در مورد کاهش سهام CD Projekt چیست؟ به نظر شما آیا این شرکت می تواند به اوج خود بازگردد؟ آیا Cyberpunk 2077 شما را از CD Projekt ناامید کرد؟ افکارتان را با ما در میان بگذارید.

منبع: The Gamer