منو سایت

احتمالا EA به اپل، آمازون یا دیزنی فروخته خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
احتمالا EA به اپل، آمازون یا دیزنی فروخته خواهد شد

جدیدترین اخبار بازی از Probbility فروش شرکت EA چندین خریدار عمده از جمله اپل، آمازون و دیزنی. این شرکت با توجه به آخرین فعالیت ها در صنعت بازی از جمله خرید اکتیویژن بلیزارد به ارزش 68 میلیارد دلار، خود را برای رقابت جدی با مایکروسافت و سونی آماده می کند.

به گزارش پارسی گیم و به نقل از Puck، EA به دنبال خریدار است و در تصمیم خود محکم است. هیئت مدیره در حال مذاکره با شرکت های بزرگ از جمله اپل، دیزنی، آمازون و Comcast-NBCUniversal است و ممکن است در آینده نزدیک کنترل شرکت دیگری را در دست بگیرد.

این گزارش پیشرفت مذاکرات بین الکترونیک آرتز و سایر شرکت‌ها را دنبال می‌کند و به نظر می‌رسد این توافق تا ماه گذشته معتبر بوده است. اما مذاکرات در نهایت شکست خورد. برایان رابرتز، مدیر عامل Comcast، علاقه مند به ادغام EA با NBCUniversal است. بر اساس این گزارش، چندین هفته است که وکلا و سرمایه گذاران دو طرف در حال مذاکره درباره بندهای مختلفی هستند که بر اساس آن، خانواده رابرتز کنترل بخش بزرگی از سهام این دو شرکت را در دست خواهند داشت.

فروش EA Electronic Arts

فروش EA جدی است

طبق مذاکرات انجام شده، مدیریت این شرکت بر عهده ویلسون، مدیرعامل فعلی EA است و مذاکرات به نقطه حساسی رسیده است. به نظر می رسد اختلاف نظر بر سر قیمت واقعی الکترونیک آرتز و همچنین ساختار این شرکت در نهایت منجر به شکست مذاکرات شده است. سخنگویان Comcast و EA در مورد این شایعات اظهار نظر نکردند و گفتند که در مورد این اتهامات اظهار نظر نمی کنند.

در این گزارش آمده است که ناشر FIFA‌ و Battlefield به دلیل توافق بین Activision و مایکروسافت می‌خواهد یک شرکت بزرگ‌تر را بفروشد و ادغام کند. یکی از چالش ها و شرایط فروش این شرکت آمریکایی این است که اندرو ویلسون به عنوان مدیر عامل به کار خود ادامه دهد و بر کارمندان و پروژه ها کنترل داشته باشد. همانطور که صنعت بازی از دوران تاج و تخت جان سالم به در برد و توانست سود بیشتری به دست آورد. بسیاری از شرکت های بزرگ علاقه مند به حضور در این صنعت هستند.

فروش استودیوهای بازی و ناشران در سال گذشته به بیش از 85 میلیارد دلار رسید. پیش بینی می شود امسال به 150 میلیارد دلار افزایش یابد. در اخبار دیگر، یوبی سافت ممکن است به شرکت های خصوصی فروخته شود. مدیرعامل یوبی سافت اخیرا در مورد احتمال مستقل ماندن این شرکت فرانسوی صحبت کرده است. نظر شما در مورد امکان فروش EA به شرکت های بزرگ چیست؟

منبع: VGC