منو سایت

  • خانه
  • اخبار بازی
  • اتحادیه اروپا سازندگان دستگاه های تلفن همراه و کنسول ها را متقاعد کرده است که از USB-C استفاده کنند

اتحادیه اروپا سازندگان دستگاه های تلفن همراه و کنسول ها را متقاعد کرده است که از USB-C استفاده کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
اتحادیه اروپا سازندگان دستگاه های تلفن همراه و کنسول ها را متقاعد کرده است که از USB-C استفاده کنند

اتحادیه اروپا پیش نویس قانون جدیدی را تهیه کرده است که بر اساس آن همه وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه، تبلت، کتابخوان الکترونیکی، دوربین های دیجیتال، هدفون، گوشی، کنسول های بازی دستی و هر وسیله الکترونیکی کوچکی که از باتری استفاده می شود، ممنوع می کند. متقاعد به استفاده پورت USB-C تا سال 2024 تمام لپ تاپ ها باید تا سال 2027 از پورت USB نوع C استفاده کنند، در غیر این صورت سازنده اجازه کار نخواهد داشت.

به گزارش پارسی گیم، قانون جدید اتحادیه اروپا برای تسهیل استفاده از تجهیزات الکترونیکی برای جلوگیری از افزایش زباله های الکترونیکی اجرا شده است. اتحادیه اروپا انتظار دارد قانون جدید هزینه خرید شارژرهای غیر ضروری را تا 250 میلیون یورو در سال کاهش دهد. اپل با این قانون جدید مخالف است و استدلال می کند که چنین قانونی خلاقیت در تولید را خفه می کند.

طبق قانون جدید و آخرین اخبار سخت افزاری، شهروندان اروپایی برای هر دستگاه الکترونیکی نیازی به شارژر و کابل متفاوت نخواهند داشت و می توانند از یک شارژر برای همه دستگاه های تلفن همراه استفاده کنند. این قانون برای تمام تجهیزات سایز متوسط ​​اعمال می شود و کنسول دستی نیز شامل خواهد شد. نینتندو مدت زیادی است که از پورت USB-C کنسول برای سوئیچینگ استفاده می کند و هیچ مشکلی برای کار در کشورهای اروپایی نخواهد داشت.

پورت USB-C

استفاده از USB-C اجباری بود

لایحه جدید باید توسط پارلمان اروپا تصویب شود. اما انتظار می رود قانونگذاران با این قانون موافقت کنند. در صورت توافق، اجرای بندهای جدید اواخر سال جاری آغاز خواهد شد. از آن زمان، سازندگان سخت افزار 24 ماه فرصت داشته اند تا تمام دستگاه های الکترونیکی خود را به USB Type-C منتقل کنند. در غیر این صورت این افراد حق کار در کشورهای اتحادیه اروپا را نخواهند داشت.

لپ تاپ ها نیز بخشی از قانون جدید هستند. اما اتحادیه اروپا قبلاً به تولیدکنندگان 40 ماه فرصت داده است تا از پورت USB-C استفاده کنند. از آنجا که باتری لپ تاپ بسیار متفاوت از دستگاه های دیگر است. سازندگان تا سال 2027 زمان خواهند داشت تا پورت های موجود را جایگزین کنند. استفاده اجباری از پورت USB-C غیر معمول نیست و اکثر گوشی های موبایل، تبلت ها و کنسول های قابل حمل از این پورت استفاده می کنند. اپل تنها شرکتی است که برای جلوگیری از افزایش ضایعات کابل موبایل مجبور به تغییر درگاه لایتنینگ است.

اتحادیه اروپا به دنبال استانداردسازی مصرف انرژی دستگاه های الکترونیکی است تا سطوح انرژی با شرایط محیطی خطرناک فعلی سازگار شود. همچنین برنامه هایی برای تغییر قوانین شارژرهای بی سیم وجود دارد. انتظار می رود قوانین جدید منجر به تغییرات عمده ای در طراحی موبایل و دستگاه های هوشمند شود.

منبع: TheGamer