منو سایت

آیفون ها ممکن است به زودی کابل های لایتنینگ را حذف کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار بازی
آیفون ها ممکن است به زودی کابل های لایتنینگ را حذف کنند

آیفون ها ممکن است به زودی کابل های لایتنینگ را حذف کنند

به نظر می رسد حتی احتمال بیشتری وجود دارد که آیفون به زودی کابل های لایتنینگ را از دست بدهد، زیرا تمام گوشی های هوشمند فروخته شده در اتحادیه اروپا باید تا پاییز 2024 از پورت USB-C استفاده کنند. این شامل آیفون اپل و سایر دستگاه های الکترونیکی مانند کنسول های قابل حمل می شود. بازی های ویدیویی، تبلت، لپ تاپ و غیره

به گفته The Verge، این قانون بیش از یک دهه است که در حال کار است و هر دو طرف برای ایجاد تغییر توافق کرده اند. این قانون هنوز در اواخر سال جاری توسط پارلمان اروپا و شورای اروپا تصویب نشده است، اگرچه به نظر می رسد که این قانون بسیار محتمل است.

پیش از این گزارش شده بود که محصولات فعلی اپل که هنوز از شارژرهای سریع رعد و برق استفاده می کنند عبارتند از Airpods، کنترل از راه دور Apple TV، باتری MagSafe، شارژر MagSafe Duo و آیفون. iPad Pro، iPad Air، iPad Mini و Mac قبلاً به USB-C تبدیل شده‌اند.

سال گذشته، اپل آشکارا از این اقدام انتقاد کرد و به رویترز گفت که این قانون “به جای تشویق نوآوری، آن را خفه می کند، که به نوبه خود به مصرف کنندگان در اروپا و سراسر جهان آسیب می رساند.”

اتحادیه اروپا تصمیم گرفته است یک «شارژر معمولی» را برای کاهش ضایعات الکترونیکی و در عین حال آسان‌تر کردن کار برای مصرف‌کنندگان معرفی کند. اتحادیه اروپا تخمین می زند که قانون جدید 250 میلیون یورو در سال برای خریداران صرفه جویی می کند و ضایعات الکترونیکی را تا 11000 تن کاهش می دهد.

بیانیه مطبوعاتی اتحادیه اروپا بیان می کند که قانون جدید برای دستگاه هایی اعمال می شود که “با کابل شارژ می شوند”. بنابراین اپل می تواند این قانون جدید را با ایجاد یک آیفون بدون پورت دور بزند، اما این بعید به نظر می رسد زیرا شارژ بی سیم کمتر قابل اعتماد است و مشکلاتی در همگام سازی با دستگاه های دیگر وجود دارد.

تنها قانونی که هنوز تدوین نشده است، استاندارد شارژ لپ تاپ است. شرکت‌های تلفن 24 ماه فرصت دارند تا به USB-C روی بیاورند، در حالی که شرکت‌های کامپیوتری 30 ماه فرصت خواهند داشت تا این تغییر را انجام دهند. این عمدتا به این دلیل است که شارژرهای لپ تاپ از نیازهای برق متفاوتی استفاده می کنند.

محصولات مورد بحث در اینجا مستقل از ویراستاران ما انتخاب شده اند. در صورت خرید چیزی که در سایت ما ارائه شده است، GameSpot می تواند سهمی از درآمد را دریافت کند.